Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

Materace - recepta na zdrowy sen

Materace - recepta na zdrowy sen

Materace, choć niepozorne i niepełniące funkcji estetycznych, to najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Tym dziwniejsze może się wydawać, że większość z nas traktuje je po macoszemu, stara się na nich zaoszczędzić lub w ogóle z nich rezygnuje wybierając pozornie lepszą opcję jaką są sofy czy kanapy. Prawda jest jednak taka, że żadne inne rozwiązanie nie zapewni nam takiej jakości wypoczynku, jaki gwarantują materace.

Sen a zdrowie

Jak wynika z obliczeń, przeciętny człowiek przesypia aż jedną trzecią swojego życia, nie ma się zatem co dziwić, że warunki panujące w sypialni znajdują odzwierciedlenie w jego samopoczuciu i nastroju. Niewłaściwie dobrana powierzchnia do spania może skutkować nie tylko porannym "łamaniem w kościach", ale też dużo poważniejszymi i bardziej uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak deformacje i schorzenia kręgosłupa, uporczywe bóle głowy i wiele, wiele innych. Mając tego świadomość, powinniśmy poświęcić zagadnieniu, jakim są materace należytą uwagę, starannie dobierając model do indywidualnych potrzeb oraz preferencji i traktując zakup jak inwestycję, która zwróci się w postaci wspaniałego samopoczucia i mnóstwa energii każdego ranka.

Materace - jak dokonać wyboru

Dostępne na rynku materace różnią się od siebie skrajnie odmiennymi parametrami, materiałem, z jakiego są wykonane i, rzecz jasna, ceną. Jak w takiej sytuacji przeprowadzić selekcję? Na początek najlepiej dokładnie przeanalizować swoje potrzeby uwzględniając przede wszystkim wiek, stan zdrowia, wagę, wzrost oraz stosunek wagi do wzrostu. W tym ostatnim wypadku trzeba pamiętać, że, jak informuje konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl, człowiek o wadze 80 kg i niskim wzroście będzie wywierał na powierzchnię łóżka dużo większy nacisk niż wysoka jednostka o tej samej wadze, a co za tym idzie, będzie potrzebował twardszego materaca.

Kiedy już zbierzemy podstawowe informację, czas wybrać się na zakupy. Będąc w sklepie dobrze jest skorzystać z oferowanej przez większość renomowanych salonów możliwości przetestowania sprzedawanych produktów. W tym celu należy, ni mniej ni więcej, tylko kłaść się na wszystkich branych pod uwagę modelach i sprawdzać, czy będą one dla nas odpowiednie. Odpowiednie, czyli jakie? Prawidło dobrane materace zapewniają ciału optymalne podparcie w czasie wypoczynku i umożliwiają zachowanie wszystkich naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Materace - czy marka ma znaczenie

A propos markowych produktów krąży wiele sprzecznych opinii. Ich zwolennicy prześcigają się w zachwalaniu ich zalet, przeciwnicy natomiast twierdzą, że wyróżnia je tylko i wyłącznie wyższa cena związana z widniejącym na nich firmowym znaczkiem. Jak jest naprawdę? Jeśli chodzi o materace, to bez wątpienia oryginalne produkty oferują znacznie więcej niż rozpoznawalne logo. Przede wszystkim dają nam gwarancję zastosowania w procesie produkcji wyłącznie najwyższej jakości materiałów, a co za tym idzie, pełne bezpieczeństwo produktu oraz jego długą żywotność. Doskonałym przykładem są tutaj materace Janpol, dzięki którym nasz pokój stanie się prawdziwie królewską sypialnią zapewniającą najwyższej klasy wypoczynek i doskonałe samopoczucie.

2017-09-11 08:16:39 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!