Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

Fototapety pod telewizor: wybieramy ton, motyw, materiał

Fototapety pod telewizor: wybieramy ton, motyw, materiał

Design obrazu i cechy powierzchni materiału – wynikiem odpowiedniego skomponowania tych dwóch części są idealne fototapety pod telewizor. Dzisiaj nauczycie się tego, jak prawidłowo stworzyć pokrycie ścienne, które będzie estetyczną aranżacją strefy dla TV. A także dowiecie się, jaka dekoracja z powodzeniem przemieni się w stylową kompozycję wnętrza. Gotowi, aby znaleźć nowe tapety? Nie będziemy zwlekać – zaczynamy.

Jak prawidłowo wybrać fototapety pod telewizor? Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, parę słów na temat funkcji pokrycia ścian fototapetami. W naszym przypadku są to:

Po pierwsze, artystyczny wystrój powinien zapewniać komfort dla oczu podczas oglądania telewizji, czyli należy wykluczyć wszystkie jaskrawe i rozpraszające plamy. W ten sposób odciążycie nerwy wzrokowe, a to z kolei wpłynie pozytywnie na wasz nastrój i samopoczucie.

Po drugie. Nie zapominajcie o stylu wnętrza. Wykorzystajcie maksymalnie wszystkie opcje ery cyfrowych technologii i wybierzcie tylko te najlepsze. Dzisiejsze możliwości, jakimi dysponują foto-dekoracje są nieograniczone, już teraz mogą to być nie tylko fototapety, ale wysoce artystyczne obiekty sztuki. Nieco później wrócimy do tej kwestii i znajdziemy optymalne zestawienie fototapet, telewizora i aranżacji.

Fototapety na tle telewizora: patterny, nadruki, obrazy lub grafika?

Ze wszystkich dostępnych wariantów, dowolna fototapeta może znaleźć się w roli tła dla telewizora. Ale dla nas ważne jest, jakie ilustracje lepiej poradzą sobie z tym zadaniem od pozostałych.

Tapety w postaci tła dla telewizora powinny być jednobarwne lub składać się z powtarzającego się patternu czy nadruku. Wybieramy je zgodnie z atmosferą, jaka panuje w pomieszczeniu. Spośród szerokiego asortymentu znajdziecie klasyczne wzory, abstrakcyjne motywy, etniczne ornamenty.

Graficzny arsenał do produkcji fototapet zawiera jedną bardzo ciekawą dla nas kolekcje – tła i tekstury. Wyodrębniona została ona z powodu szerokiego spektrum designerskich wariacji, a dokładnie:

  • Uniwersalność. Imitacja ceglanej, marmurowej lub kamiennej ściany – takie tła pomogą ozdobić pomieszczenie urządzone w różnorodnych stylach, skandynawskim, klasycznym, minimalistycznym lub modernistycznym. Stworzenie harmonijnego połączenia motywu z pozostałym wyposażeniem wnętrza to już pestka.
  • Kreatywność. Wizerunek ściany z betonu uzupełni wnętrze w stylu loft. Imitacja struktury skóry lub metalu „zaprzyjaźni się” z takimi stylami jak minimalistyczny i urbanistyczny.

Jakie fototapety powinny się znaleźć na tle telewizora - matowe czy połyskujące?

Odpowiedni dobór tego parametru odnosi się do kwestii, jaką jest stworzenie sprzyjających warunków do oglądania telewizji. Przy idealnym wykończeniu ścian za włączonym ekranem nie ma odblasków. A to daje jednoznaczną odpowiedź – odpowiednie fototapety na tle telewizora cechują się matową powierzchnią. Zatem sprecyzujmy i skupmy się na materiałach.

Mistrz rozświetlenia – papierowe gładkie tapety. W naszym przypadku najlepiej od razu zrezygnować z takiego pokrycia. Optymalny wariant – flizelinowe i winylowe tekstury. Należy zauważyć, że połyskujące tapety winylowe odbijają światło, a wypukłe – wręcz przeciwnie, w niewielkim stopniu podatne są na efekt światłocienia.

2017-09-11 08:09:28 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!