Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

Łóżka drewniane - styl i ekologia w sypialni

Łóżka drewniane - styl i ekologia w sypialni

Łóżka to ten rodzaj mebli, które powinny być wybierane ze szczególną starannością. Stanowią one centrum każdej sypialni i, ze względu na to, w dużej mierze determinują jej charakter i walory zasługują na solidną porcję uwagi. Co więcej, w istotny sposób wpływają na komfort naszego snu, a tym samym znajdują odbicie w naszym samopoczuciu, a nawet zdrowiu. W tym kontekście jedną z lepszych propozycji wydają się być łóżka drewniane, wykonane z litego, wysokiej jakości drewna.

Łóżka drewniane - ekologia

W dzisiejszych czasach ekologia zyskała sobie poczesne miejsce w naszym życiu. Nie ulega wątpliwości, że jest to nie tylko chwilowa moda, ale coś znacznie więcej: styl życia, światopogląd i filozofia. Coraz więcej osób stara się kupować nie tylko jedzenie opatrzone znaczkiem "eko", ale również ubrania, samochody czy kosmetyki. Ostatnio trend ten znalazł też odzwierciedlenie w świecie aranżacji wnętrz. Pojawiły się ekologiczne dywany, farby oraz meble. W tym ostatnim wypadku popularne przez dłuższy czas produkty z płyt zostały zastąpione modelami drewnianymi, najlepiej wykonanymi z gatunków drzew rosnących w danym rejonie.

Jeśli chodzi o łóżka, to modele "eko" są w pełni zgodne z ideałami ochrony środowiska, a przy tym pozytywnie wpływają na zdrowie użytkowników. Meble takie kreują wyjątkowy, przytulny klimat, który sprawia, że czujemy się bliżej natury i efektywniej wypoczywamy. Stanowią też optymalny wybór dla alergików - są antystatyczne, dzięki czemu nie wpływają na nasilenie objawów uczulenia.

Łóżka - przepis na stylowe wnętrze

Łóżka, tak samo zresztą, jak wszystkie wykonane z drewna meble, w pełni zasługują na miano ponadczasowej klasyki. Produkty te nigdy nie wychodzą z mody, pozostając wyznacznikiem dobrego stylu, smaku i luksusu. Co niemniej ważne, dostępne są w ogromnym zróżnicowaniu wzorów i kolorów, począwszy od oszczędnych w formie, minimalistycznych mebli nowoczesnych pasujących idealnie do wnętrz w popularnym stylu skandynawskim, poprzez oryginalne, designerskie modele dedykowane do sypialni awangardowych, aż po stylizowane, klasyczne w formie łóżka doskonale komponujące się z antykami.

Łóżka - inwestycja na lata

Łóżka drewniane, poza nieocenionymi walorami prozdrowotnymi i estetycznymi posiadają jeszcze jedną ważną cechę. Są bardzo trwałe. Dzięki temu, mimo, że nie należą do najtańszych, to będą nam służyć przez długie lata nie tracą nic pod względem użytkowym ani wizualnym. Cecha ta, jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, wiąże się z nieocenionymi parametrami drewna, wśród których na szczególną uwagę zasługuje naturalna sprężystość, która sprawia, że nie ulega ono zbyt szybkiemu odkształceniu ani uszkodzeniom mechanicznym.

Łóżka drewniane, wśród rozlicznych zalet mają tylko jedną wadę. Jest nią cena, która niestety nie należy do najniższych. Na szczęście jednak, nie znaczy to, że na takie meble mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni wybrańcy. Należy pamiętać, że mamy wiele rodzajów drewna różniących się między innymi ceną. Do najbardziej ekonomicznych opcji należy sosna, drzewo szybko rosnące, łatwe w obróbce, a przy tym atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe.

2017-09-11 07:49:42 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!