Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -5 °C, 10 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Turniej Streetballa

Turniej Streetballa

2 września na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1  odbył się kolejny już w naszym mieście Turniej Streetballa. Wzięło w nim udział 20 zespołów: 14 w kategorii Open (dorośli) oraz 6 w kategorii dzieci do lat 15. W sumie, w całych zawodach uczestniczyło 80 zawodników.

Sobotni turniej rozpoczął się minuta ciszy skierowaną dla zmarłego niedawno Adama Wójcika- jednego z najlepszych koszykarzy lat dziewięćdziesiątych.

W kategorii do lat 15 zwyciężył zespół „Rakiety” z Kluczborka.

Drugie miejsce zajął zespół „Voltage” w składzie: Bartek Kielichowski, Maciej Kokot, Błażej Kowalczyk, Wiktor Pisula. „Voltage” to zespół z Lublińca, na co dzień trenujący w Akademii Sportowej Lubliniec.

Na trzecim stopniu podium stanął natomiast, również pochodzący z Lublińca, zespół „Ovo sqad” w składzie: Maciej Kacprzak, Jakub Matusek, Michał Gruszka, Jakub Wilk.


W kategorii open zwycięstwo odniósł zespół złożony z zawodników z Olesna i Brzegu w składzie: Zbigniew Jasiński, Maciej Opiela, Tomasz Pieszyński, Dawid Turkowski.

Drugie miejsce przypadło zespołowi „Stars Dobrodzień” w składzie: Rafał Deszyka, Dominik Deszyka, Marek Nowak.

Z kolei trzecie miejsce zajął zespół "Coco Jumbo" w składzie: Adam Pietzik, Marcin Gołombowski, Piotr Majewski oraz Robert Matyska.

Trzeba przyznać, że rywalizacja w tej kategorii była niezwykle zacięta. W meczu finałowym do rozstrzygnięcia potrzebne były aż trzy dogrywki, a w meczu o trzecie miejsce jedna.

Impreza zorganizowana została przez Adama Richtera, trenera Akademii Sportowej Lubliniec i radnego miasta oraz radnych Mikołaja Naczyńskiego i Marcina Małka. Wydarzenie dofinansowano ze środków Burmistrza Miasta Lublińca, który również wręczył nagrody najlepszym graczom.

2017-09-06 09:43:41 | KB

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Streetball 2017
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!