Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową halę Euroboxu

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową halę Euroboxu

Wczoraj, 23 sierpnia nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy Eurobox. Już w przyszłym roku ruszy produkcja największego zakładu w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublińcu. Przypomnijmy inwestycja pochłonie 250 mln zł, a pracę w pierwszym etapie znajdzie 250 osób.

Firma Eurobox była pierwszym inwestorem zainteresowanym zakupem działek przy ul. Klonowej w Lublińcu, o czym pisaliśmy już w 2012 roku (archiwalny artykuł tutaj). Ze względu na politykę firmy, dezycja zakupu gruntu przesunęła się w czasie. Burmistrz Miasta Edward Maniura wierzył w pozyskanie inwestora i wykonywał swoje zadania uzbrajając teren w energię, gaz, czy wyremontowanie bocznicy kolejowej, która była istotna dla firmy Eurobox. Na przestrzeni lat władzom udało się sprzedać inne działki i tak funkcjonują już Elhand, Krynicki Recykling, Makpol, Da Gama. Teraz trwają prace nad budową nowego, największego zakładu Eurobox, który zajmuje się produkcją tektury falistej. Produkty powstające w Euroboxie to w skrócie kartony, w których znajdują się m.in zapakowana żywność, a odbiorcami są największe dyskonty sklepowe w naszym kraju.

Zakład ma rozpocząć swoje funkcjonowanie w lipcu 2018 roku i zatrudniać 250 osób. Pierwotnie obowiązywać będzie jedna zmiana, jednakże za kilka lat możliwa jest rozbudowa hali i wprowadzenie dwóch, nawet trzech zmian.

16 września 2016 r. zakończył się przetarg sprzedaży czterech działek o łącznej powierzchni 12,4 ha. Do miejskiej kasy trafiło 8,5 mln zł.

W lutym 2017 r. łącznie z mieszkańcami Lublińca mieliśmy możliwość zwiedzić obecny zakład w Ujeździe. Relacje z wizyty ze zdjęciami można przeczytać tutaj

W dniu 23 sierpnia kilka minut po godz. 16:00 nastąpiło otwarcie wydarzenia jakim było wmurowanie kamienia węgielnego w nowej inwestycji firmy Eurobox. W pamiątkowej kapsule znalazł się Akt Erekcyjny podpisany m.in. przez Burmistrza Miasta Edwarda Maniurę, Dyrektora Generalnego Eurobox w Ujeździe Zbigniewa Krzyżaka, Prezesa Zarządu Spec Bruk Dawida Klisia. Dodatkowo umieszczono aktualne zdjęcia budowy inwestycji, monety polskie o nominałach od 1 gr do 5 zł oraz oraz bieżące egzemplarze lokalnej prasy.

Zamieszczamy galerię zdjęciową z wydarzenia wmurowania kamienia węgielnego oraz archiwalne z wizyty mieszkańców w zakładzie w Ujeździe i prezentację firmy.

2017-08-24 08:21:58 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Eurobox - Wmurowanie kamienia węgielnego
więcej

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!