Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 18 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Dlaczego warto uprawiać sport?

Dlaczego warto uprawiać sport?

Chcesz zacząć uprawiać jakiś sport? Bez względu na to, ile masz lat, jest to doskonały pomysł. Bowiem ruch, to zdrowie nie tylko ciała, ale i ducha. Zainteresować się sportem powinny się nie tylko osoby, które walczą z nadwagą, ale także te, które są bardzo szczupłe. Sport jest bowiem doskonałym sposobem na poprawę apetytu i sylwetki.

Aktywność fizyczna posiada różne postacie, w tym: zorganizowaną – zajęcia w grupie np. jogging czy fitness, spontaniczną – np. gry terenowe, które związane są z rozrywką, zawodową – czyli związane z wykonywaną pracą, hobbystyczną – jazda konna, na nartach, rolkach, praca w ogrodzie, domową – związana z pracami wykonywanymi w domu, jak mycie okien, sprzątanie, wyprowadzanie psa na spacer.

Popraw swoje zdrowie

Uprawianie sportu zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na choroby sercowo – naczyniowe oraz zmniejsza ciśnienie tętnicze. Jak to działa? Podczas wysiłku, serce zmuszone jest do szybszej pracy i pompowania większej ilości krwi. Dzięki temu, powiększa się ono i poprawia się jego wydolność. W efekcie, wszelkie tkanki oraz mięśnie i narządy są lepiej ukrwione. Ćwiczenia podnoszą również wydolność organizmu. Ciało staje się wytrzymałe, silniejsze, bardziej jędrne i elastyczne. Czujesz się dobrze i doskonale wyglądasz.

Systematyczna aktywność fizyczna chroni cię również, przed osteoporozą. Ćwiczenia wzmacniają stawy oraz gęstość kości, dzięki czemu jesteś chroniony lepiej, niż przez nie jedne tabletki. Wysiłek zmniejsza również prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy typu II. Podczas ćwiczeń, obniżasz poziom cukry we krwi, co przeciwdziała cukrzycy.

A może rower?

Na stronie https://www.aze.com.pl/ przeczytać możemy, że doskonałym sposobem na zdrowie ducha i ciała, jest jazda rowerem. Jest to nie tylko świetny sposób na rozrywkę, ale także na zgrabne nogi. Na rower można jechać zarówno samemu, mając na przykład słuchawki i słuchając ulubionych kawałków, jak i w grupie. Doskonałą rozrywką jest wypad na rowery z przyjaciółmi. Co najlepsze, można wtedy zrobić nawet 50 km, a i tak nie czuje się zmęczenia, ponieważ można porozmawiać, pośmiać się i powygłupiać.

2017-09-22 08:19:09 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!