Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Wyruszyli… bez rowerów?

Wyruszyli… bez rowerów?

XI wyprawa NINIWA Team rozpoczęta! Tak, jak nietypowy był jej początek, tak też inaczej przebiegać będzie sama tegoroczna wyprawa. Co to oznacza?

Pożegnanie zaplanowane na 9.08 przebiegło zgodnie z planem, choć może nie do końca, bo sami rowerzyści nieco spóźnili się na swoje spotkanie organizacyjne. Trudno się jednak dziwić, bo 55 uczestników stwarza nie lada wyzwanie logistyczne. Po spotkaniu o godz. 13:00 rowerzyści mieli trochę czasu na spotkania i rozmowy, pożegnania i ostatnie przepakowanie swoich rzeczy. O godz. 16:00 w parafialnym kościele odprawiona została Msza święta. Przewodniczył jej ks. bp senior Jan Wieczorek, a towarzyszyli mu ojciec prowincjał Paweł Zająć OMI i wielu kapłanów – gości. Ks biskup podzielił się też rozważaniami o św. Edycie Stein, której wspomnienie obchodzone jest w kościele 9 sierpnia. Jako osoba poszukująca prawdy, podróżniczka i poszukiwaczka sensu życia wydała się biskupowi podobna do rowerzystów, którzy decydują się na wielką podróż. Po Mszy obowiązkowy grill i poczęstunek dla wszystkich, „belgijka” na rozruszanie kości przed wyprawą i przedstawienie wszystkich uczestników. Na koniec ciepłe słowa pożegnania od wspomnianych już patronów honorowych, w tym także burmistrza Lublińca Edwarda Maniury. Ok. 19:00 rowerzyści wsiedli do autokaru, który miał ich zawieźć na lotnisko w Pyrzowicach. Ale… gdzie są rowery?

Tym razem rowerów próżno szukać na zdjęciach, ponieważ dotarły na Islandię już kilka dni wcześniej wraz z częścią uczestników. Inna niż zwykle była też sama godzina pożegnania, w środku tygodnia, o 16:00 (zazwyczaj był to początek tygodnia wczesnym rankiem). Warunki te podyktowała Islandia, będzie to robić jeszcze przez najbliższe 3 tygodnie serwując zimną i mokrą pogodę, zróżnicowane ukształtowanie terenu i być może trudności z zaopatrzeniem. Wszystkiego dowiemy się już niebawem. Tymczasem organizatorzy pracują nad pierwszymi wideorelacjami, które zastąpią tradycyjne, pisane sprawozdania. Te będą tym razem pisać sami uczestnicy w trakcie wyprawy, a na koniec powstanie z nich kolejna książka o podróżach NINIWA Team.

2017-08-10 12:04:50 |

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Wyprawa Operacja Rozpoznanie
więcej

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki * niniwa * Kokotek

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!