Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda: -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Karta kredytowa - jakie warunki musisz spełnić, by ją otrzymać? Sprawdź

Karta kredytowa - jakie warunki musisz spełnić, by ją otrzymać? Sprawdź

Nie trzeba być aktualnym klientem banku, żeby móc otrzymać kartę kredytową. Wystarczy spełnić wewnętrzne warunki banku i tym samym uzyskać dostęp do indywidualnie ustalanego limitu kredytowego na karcie. Będziemy mogli wówczas płacić nią na całym świecie, a także w Internecie, zawsze, gdy będziemy potrzebowali dodatkowych pieniędzy.

Co musimy zrobić, by otrzymać kartę kredytową?

 

Karta kredytowa jest dostępna dla każdego, kto posiada odpowiednią zdolność kredytową i zarabia przynajmniej 850 zł na rękę. Oczywiście, wraz ze wzrostem zarabianej przez nas kwoty wzrasta limit na karcie.

 

W pierwszej kolejności powinniśmy poszukać dla siebie karty kredytowej, która spełni nasze oczekiwania. Najlepiej zrobić to na stronach banków lub tam, gdzie mamy własny rachunek bankowy. Znaleźć taką, która ma długi „okres bezodsetkowy”, czyli czas na spłatę pieniędzy bez odsetek (np. do 52 dni). Taką, która oferuje wysoki limit na karcie (np. do 50 tys.), dodatkowe systemy rabatowe i niskie opłaty za korzystanie z niej.

 

Składanie wniosku o kartę kredytową

 

 

Następnie powinniśmy złożyć wniosek o wydanie karty. Można to zrobić za pomocą internetowej strony banku lub kontaktując się z jego przedstawicielem czy osobiście w oddziale. Jeśli posiadamy już konto w wybranym banku, będzie o wiele łatwiej i szybciej – bez konieczności dostarczania wszystkich dokumentów, jak w przypadku obcego banku. Weryfikacja nastąpi o wiele szybciej.

 

Weryfikacja danych w procesie ubiegania się o kartę kredytową

 

Składamy wypełniony wniosek zgodnie z obowiązującym formularzem i w formie określanej przez bank. Następnie bank dokonuje weryfikacji naszej zdolności kredytowej według swoich wewnętrznych zasad. W Bankowym Rejestrze i Biurze Informacji Kredytowej, czasem jeszcze w Krajowym Rejestrze Długów sprawdza, czy w przeszłości zaciągaliśmy jakieś kredyty, czy spłacaliśmy je terminowo i jaki jest stopień naszego zadłużenia. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednio wczesne budowanie pozytywnej historii kredytowej. Regularnie spłacany kredyt gotówkowy czy zakupy na raty zwiększają możliwość uzyskania karty kredytowej z większym limitem.

 

Wymagane i dodatkowe dokumenty

 

W każdym momencie bank może również zażądać od nas przedstawienia różnych dodatkowych dokumentów, których nie wymagał przy złożeniu wniosku. Może to być np. zgoda małżonka czy zaświadczenie o stanie naszych zobowiązań. Ostatecznie, w zależności od pozytywnej lub negatywnej weryfikacji, podejmuje decyzje o przyznaniu nam limitu kredytowego, jego wysokości lub o odmowie.

 

Przy składaniu wniosku zawsze potrzebny jest dowód osobisty. Dodatkowo w zależności od sposobu uzyskiwania dochodu załączamy:

 1. W przypadku umowy o pracę – należy przedstawić jeden z wymienionych dokumentów:
 • zaświadczenie o miejscu zatrudnienia z podaniem wysokości uzyskiwanych zarobków (dochodów) oraz czy jest na okres bezterminowy czy czasowy
 • historie rachunku (wyciąg) bankowego, na który wpływa nasza pensja za ostatnie 3 miesiące
 • roczną deklarację PIT 11o naszych dochodach, którą otrzymujemy z miejsca zatrudnienia, gdy nie rozlicza nas pracodawca (w sytuacji wspólnego rozliczenia z małżonkiem lub gdy uzyskujemy jeszcze inne dochody)
 • roczną deklarację PIT 40, którą składa za nas pracodawca do Urzędu Skarbowego, gdy pracujemy i zarabiamy w jednym miejscu
 1. Jeśli jesteśmy już na emeryturze lub rencie, wówczas dodatkowo legitymację emeryta/rencisty i jeden z wymienionych dokumentów:
 • ostatni odcinek emerytury (renty) lub decyzja o jej przyznaniu
 • ostatnia obowiązująca decyzja o waloryzacji świadczenia emerytalnego
 • wyciąg z konta bankowego na który jest wypłacana emerytura czy renta
 • w przypadku rencisty PIT-40A wystawiany przez ZUS

 

 1. W przypadku umów cywilnoprawnych (umowa zlecenie czy umowa o dzieło):
 • dokument potwierdzający zatrudnienie i uzyskane zarobki za ostatnie 12 miesięcy

lub rachunki/faktury potwierdzające uzyskane dochody za okres ostatnich 12 miesięcy

lub

 • PIT-11/PIT-40 oraz kopie zawieranych umów potwierdzających uzyskane dochody przez ostatnie 12 miesięcy
 • historie konta bankowego potwierdzający wpływ wynagrodzeń za ostatnie 12 miesięcy oraz dokumenty zawieranych umów potwierdzających ich wysokość w tym okresie

2017-08-10 11:49:23 | W.P.

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!