Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  0 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie znam większego poświęcenia niż podanie ręki człowiekowi, który całkowicie upadł na duchu. " [Mikołaj Gogol]

Jak powstają nadruki na koszulkach, kubkach i czapkach?

Jak powstają nadruki na koszulkach, kubkach i czapkach?

Codziennie na całym świecie ludzie zakładają ubrania lub korzystają z przedmiotów, które mają jakiś nadruk. Większość osób nie zastanawia się nawet nad tym, jak one powstają. Jednak warto poświęcić temu chwilę, by dostrzec znaczenie pewnych urządzeń i stać się bardziej świadomym użytkownikiem.

Na czym mogą powstawać nadruki?

Właściwie większość rodzajów powierzchni nadaje się do tego, żeby można było na niej umieścić jakiś nadruk. Jednak przede wszystkim robi się to na tkaninie. Dzięki temu ludzie mogą nosić spersonalizowane koszulki, czapki, bluzy lub plecaki. Szczególnie jest to ważne dla firm, które chcą, by ich odzież robocza była rozpoznawalna i pragną umieścić na niej na przykład logo.

Jednak tkaniny to nie jedyne materiały, które wykorzystuje się do nadruków. Może to być również metal, plastik, papier, drewno oraz ceramika. Dzięki temu powstają między innymi firmowe kubki, które mogą posłużyć jako gadżet promocyjny, drobny upominek dla pracowników lub nagroda.

Urządzenie do nadruków

Każda osoba, która zastanawia się nad tym, jak powstają nadruki na koszulkach lub innych gadżetach, powinna poznać urządzenie, które tego dokonuje. Jednym z najbardziej popularnych jest termotransfer. Warto zaznaczyć, że ten sposób jest najczęściej wykorzystywany. Potrzeba do tego jednak specjalnej folii, która umożliwi przenieść jakiś rysunek lub napis na daną powierzchnię. Nadruki mogą mieć różny kolor, grubość, a także fakturę. Jak już wcześniej zostało wspomniane, wszystko to zależy od rodzaju folii, którą się zastosuje.

Na czym polega termotransfer?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że przy tej metodzie wykorzystuje się wysoką temperaturę. W ten sposób wybrany nadruk jest wgrzewany w tkaninę, metal, ceramikę lub inny materiał. Dzięki temu uzyskuje się naprawdę trwały efekt. Wybrany nadruk długo pozostaje w nienaruszonym stanie, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które na co dzień pracują w trudnych warunkach. Jak już wcześniej zostało wspomniane, bardzo ważnym elementem w tym procesie jest folia, która jest wgrzewana za pomocą specjalnej prasy.

Niskie koszty robienia nadruków

Jedną z głównych zalet wykorzystywania wspomnianych pras, są niskie koszty związane z całym procesem. Dzięki temu nawet firma, która zatrudnia większą liczbę pracowników, może pozwolić sobie na nadrukowanie logo lub jakiejś innej informacji, na danym ubraniu. Ważne jest również to, że prasa, która służy do robienia nadruku, nie zajmuje wiele przestrzeni. W ten sposób każda firma może się w nią zaopatrzyć. Wystarczy dodać jeszcze do tego wybraną folię oraz nożyk.

Jakie są korzyści z nadruków na koszulkach, kubkach i czapkach?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pozytywne strony, które są związane z wizerunkiem. Każda firma zyskuje w oczach klientów, gdy może pochwalić się firmowym gadżetem. Zawsze warto również dodać adres siedziby, numer telefonu oraz stronę internetową. Dzięki temu osoba, która założy na przykład czapkę z takim nadrukiem, staje się jej żywą reklamą.

2017-09-10 11:43:02 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!