Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

Wyprawka szkolna – podstawowe elementy

Wyprawka szkolna – podstawowe elementy

Długo wyczekiwane wakacje trwają w najlepsze, jednak nie można zapomnieć o tym, że za kilka tygodni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nasze pociechy z ochotą ruszą do szkoły by spotkać długo niewidzianych kolegów i podzielić się wrażeniami. Dużo maluszków pójdzie do szkoły po raz pierwszy. To dla nich ogromny stres i wiele niewiadomych. Dla wszystkich dzieci małych i dużych potrzebna będzie, jak co roku, nowa wyprawka szkolna. Dobrze wyposażone w szkole dzieci czują się pewniej wśród rówieśników, dlatego warto zastanowić się, co dziecko będzie potrzebowało w szkole, jakie przedmioty ułatwią mu spędzenie tych kilku godzin poza domem.

Podstawa to dobry plecak

Wybierając odpowiedni plecak dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych właściwości, jakie powinien posiadać, by właściwie spełniał swoją funkcję. Po pierwsze plecak szkolny musi być lekki. Najlepiej by jego waga przed spakowaniem nie przekraczała 1,5 kg. Ponadto zwróćcie uwagę na wielkość plecaka, która powinna być dostosowana do wzrostu malucha. Pamiętajcie, że maluch będzie dźwigał swoje książki przez cały rok szkolny, więc należy zapewnić mu wygodę i zabezpieczyć przed przeciążeniem. Takie cechy zapewni plecak z usztywnionymi plecami i szerokimi miękkimi szelkami na ramionach. Wygodę zapewni także duże ucho do noszenia w ręku, oraz kilka praktycznych kieszonek – na butelkę, na drugie śniadanie czy na ważne dokumenty.

Wyposażenie szkolnego plecaka

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór pomysłowych gadżetów, które uzupełnią podstawowe wyposażenie szkolnego plecaka. Pamiętajcie jednak, że każda dodatkowa rzecz to kolejne obciążenie, dlatego przedmioty warto wybierać rozważnie. Postarajcie się dokupić tylko te rzeczy, które rzeczywiście przydadzą się dziecku.

Jednym z nich z pewnością jest bidon. Jego najważniejszą cechą będzie odpowiednie zamknięcie zabezpieczające przed wylaniem napoju. Jeśli chodzi o wzory – pozostawcie dziecku wolność wyboru, to w końcu jego wyposażenie. Szeroką gamę ciekawych i praktycznych bidonów znajdziecie w wielu sklepach internetowych. Przykładowo, w sklepie dziecięcym bobomio.pl do wyboru macie kilkadziesiąt butelek i bidonów szkolnych – plastikowych, szklanych i stalowych, z ustnikiem lub słomką – do wyboru, do koloru!

Drugim ważnym gadżetem stanowiącym podstawę wyposażenia plecaka jest śniadaniówka. Przedmiot o tyle istotny, że zapewnia maluchowi komfort. Dobrze spakowane drugie śniadanie nie rozsypie i nie rozgniecie się w plecaku, jeśli będzie właściwie zapakowane. Ty także mamy dość duży wybór. We wspomnianym wcześniej sklepie Bobomio, znajdziecie szeroką gamę ciekawych i pomysłowych lanczówek. Warto jednak zastanowić się, co dziecko lubi najbardziej, aby dobrać nie tylko ładny wzorek, ale i odpowiednią pojemność.

Worek do zadań specjalnych

Oprócz plecaka, w szkole bardzo przydatne są także worki. Przede wszystkim służą do spakowania butów, ale mają także wiele innych funkcji. W worku dzieci trzymają także strój sportowy – dzięki oryginalnym wzorkom, łatwo znaleźć go wśród pozostałych. Worek jest lekki i szybko schnie, dlatego maluchy chętnie zabierają go także na basen czy inne zajęcia dodatkowe. Podstawowe cechy dobrego worka to ciekawy wzór, dający się szybko i łatwo wyłowić spośród innych sobie podobnych i solidny materiał, który ochroni zawartość.

Postawą każdej wyprawki szkolnej jest praktyczna przydatność wszystkich zapakowanych przedmiotów. Zbyt duża ilość kolorowych gadżetów może sprawić, że małemu dziecku będzie trudniej odnaleźć rzeczy w plecaku. Do tego cięższy bagaż może zniechęcić go do noszenia własnego plecaka. Kompletując wyprawkę postaw nie tyko na kolory, ale także solidność wykonania. Ciekawe, praktyczne i bezpieczne elementy szkolnego wyposażenia znajdziesz na stronie sklepu bobomio.

2017-08-08 09:27:38 | W.P.

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!