Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -4 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Prawdziwa wielkość ubrana jest w prostotę. " [Mikołaj Gogol]

W tym tygodniu wolontariusze Fundacji Ratownik.pro pojawią się w Lublińcu z akcją „Bezpiecznie na rowerze”

W tym tygodniu wolontariusze Fundacji Ratownik.pro pojawią się w Lublińcu z akcją „Bezpiecznie na rowerze”

W Lublińcu ścieżek rowerowych jest mnóstwo, więc pewnie i rowerzystów nie brakuje. Będziemy pojawiać się w różnych miejscach i jeśli jeszcze ktoś nie ma oświetlenia na rowerze to otrzyma od nas zestaw lampek firmy #KellysBicycles. Mamy tez odblaski i kamizelki dla najmłodszych – wszystko po to, by być widocznym na drodze i uniknąć niebezpiecznych wypadków.

Większość rowerzystów już jeździ bezpiecznie. Dla nich mamy konkurs. Wystarczy wysłać na adres konkurs@ratownik.pro zdjęcie pokazujące jak bezpiecznie jeździcie na rowerze. Z nadesłanych zdjęć wybierzemy kilka naszym zdaniem najciekawszych i pokażemy na naszej stronie. Autorom wybranych zdjęć prześlemy koszulkę lub kubek.
Jak pokazują statystki w 2016 roku rowerzyści uczestniczyli w 4737 wypadkach drogowych, w których zginęło 271 rowerzystów, a rany odniosło 4298 osób. Rowerzyści przyczynili się do powstania 1778 z powyższych wypadków. Dzięki naszej akcji wiele osób bezpiecznie dotrze do celu!
Do zobaczenia w Waszym mieście!

2017-08-03 11:30:55 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Komentarzy: 3 dodaj

Bezpiecznie na rowerze
Dla mnie stwierdzenie "większość rowerzystów jeździ bezpiecznie" zabrzmiało nieco ironicznie. Większość jeździ chodnikami, nie zwracając uwagi na pieszych, nawet na osoby starsze czy matki prowadzące małe dzieci. Na wąskich chodnikach wymuszają, i to dosłownie, by piesi czyli ci uprawnieni do poruszania się chodnikami, ustępowali im miejsca. Gdzie mają zejść? Na ulice pod koła samochodów? Na zwrócenie uwagi reagują nawet agresją. Za mało jest kontroli odpowiednich służb. Sądzę, że wraz z wolontariuszami Fundacji powinni chodzić funkcjonariusze i wręczać mandaty. Myślę, że powinna być jakaś ewidencja takich rowerzystów jeżdżących "bezpiecznie"
2017-08-04 17:08:25 | M. J.
Gdzie można dostać taką kamizelkę dla dzieci?!
2017-08-03 18:02:14 | Ciekawa
Gdzie można dostać taką kamizelkę dla dzieci?!
2017-08-03 18:02:12 | Ciekawa
więcej