Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  5 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie. " [Vincent van Gogh]

Niniwa TEAM: Nowy Początek

Niniwa TEAM: Nowy Początek

Mimo wcześniejszych zapowiedzi rowerowa grupa NINIWA Team nie zatrzymuje się! "Zeszłoroczna wyprawa dookoła Morza Czarnego miała być naszą ostatnią, dziesiątą i jubileuszową. Jednak namowom, żeby kontynuować tę inicjatywę cykl nie było końca" - wyjaśnia o. Tomasz Maniura OMI, organizator i kierownik wypraw.

Mająca na koncie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów podróży i 52 kraje świata NINIWA odświeżyła jednak swoją formułę i rzeczywiście ma to być nowy początek. Wyprawa będzie krótsza (3 tygodnie), a tradycyjne - pisane relacje zostaną zastąpione codziennymi filmami wideo na oficjalnym kanale YouTube NINIWA Media. Nie znaczy to, że zabraknie książki z podróży. Tym razem jednak pisać ją będą na bieżąco sami uczestnicy. Jej formuła jest póki co tajemnicą, ale wiadomo już, że premiera odbędzie się jesienią przy okazji Festiwalu Together gromadzącego podobnie podróżujące grupy rowerzystów z całej Polski.

Tegoroczny cel wyprawy? Islandia! Tu konieczne są samoloty oraz duże wsparcie przyjaciół i darczyńców. Egzotyka podróży zachęciła rekordową liczbę uczestników. Wstępnie zapisało się ich ok. 100, a po eliminacjach ostatecznie pojedzie 55 osób. "Największym wyzwaniem będzie dziki klimat Islandii. Kazałem uczestnikom przygotować się na 3 tygodnie zimnych noclegów pod namiotami" - mówi o. Maniura. To zrozumiałe, bo trudno o dach nad głową dla takiej gromady, a tym bardziej na islandzkich pustkowiach. A cel duchowy? Tytułowa Operacja Rozpoznanie nawiązuje do intencji wyprawy - o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Logo akcji to odcisk palca - symbol tożsamości człowieka i drogi, jaką pokonuje w życiu, żeby odkryć siebie.

Start wyprawy już w środę, 9 sierpnia z Kokotka, z nowego Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z uczestnikami od 14:30, następnie na inauguracyjną Mszę świętą o godz. 16:00 w parafialnym kościele. Po niej tradycyjny poczęstunek dla rowerzystów i gości i w drogę. Tym razem jednak na czterech kółkach w kierunku lotniska. Powrót grupy po okrążeniu wyspy planowany jest na 2 września. Rowerzyści wrócą prosto na lokalną imprezę kolarską Tour de Kokotek. Postępy grupy śledzić można od 9 sierpnia na www.niniwateam.pl oraz oczywiście na www.lubliniec.info

2017-08-03 11:29:42 | K. Z.

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!