Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Pokaz ratownictwa wodnego w Koszęcinie

Pokaz ratownictwa wodnego w Koszęcinie

W dniu 23.07.2017r. profilaktyk społeczny i dzielnicowy lublinieckiej Komendy Policji uczestniczyli w pokazie ratownictwa wodnego zorganizowanym przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dla wszystkich osób wypoczywających na terenie Ośrodka GOSIR w Koszęcinie.

Ratownicy pod kierownictwem Tomasza Rybaka zaprezentowali podstawowe style pływackie oraz techniki udzielania pomocy osobie tonącej przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Zaprezentowano również techniki holowania w wodzie osoby nieprzytomnej przez ratownika, procedurę wyciągania poszkodowanego z basenu oraz technikę resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych nad wodą oraz przestrzegali przed nadużywaniem alkoholu w takcie wypoczynku nad wodą. Podkreślili również szczególną rolę jaką pełni ratownik na kąpielisku. Na koniec policjanci rozdali ulotki promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” i materiały dotyczące aplikacji mobilnej „Moja Komenda” a także odpowiadali na pytania dzieci i młodzieży.

Było to już kolejne wspólne przedsięwzięcie lublinieckich policjantów i ratowników WOPR w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

2017-07-25 12:24:24 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Pokaz ratownictwa wodnego w Koszęcinie
więcej

Więcej: Koszęcin

Komentarzy: 2 dodaj

Pokaz świetny! Szkoda tylko, że nie wspólnieliście o Soni Konefał i Krzysztofie Piosek (Ratownicy Gosir) bo to głównie ich zasługa.
2017-07-27 10:35:21 | Obserwatorka
Pokaz naprawdę robił wrażenie. Ratownicy pokazali wiele w naprawdę dobrym stylu.
2017-07-25 22:30:38 | uczestnik
więcej