Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -6 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Miłości nie udowadnia się słowami." [ Mikołaj Gogol]

Święto Chleba w Strzebiniu FOTO

Święto Chleba w Strzebiniu FOTO

W miniony weekend za Domem Kultury w Strzebiniu odbyła się kolejna już VIII edycja Święta Chleba organizowanego przez prężnie działające Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Strzebiń. Tradycyjnie już obchody Święta Chleba rozpoczęły się w sobotę. W Programie nie zabrakło mini disco, koncertu włoskich przebojów w wykonaniu zespołu Volare czy zabawy Tanecznej z zespołem Averse.

Główne obchody Święta Chleba odbyły się jednak w niedzielne popołudnie. Niestety aura nie rozpieszczała organizatorów. Nad Strzebiniem zawisły czarne chmury i zaczął padać deszcz. Kapryśna pogoda nieco opóźniła rozpoczęcie imprezy ale później rozpogodziło się i można było już świętować. Święto Chleba otwarli członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Strzebiń wraz z emerytowanym ks. Rudolfem Beer, który pobłogosławił chleb i przypomniał jak ważny w naszym codziennym życiu jest ten pokarm. Następnie głos zabrał wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów oraz sołtys Strzebinia Jan Macioszek, który przywitał zebranych gości.

Na początku w namiocie nie było za wielu osób ale z minuty na minutę namiot wypełnił się po brzegi. Następnie odbyło się kulinarne show w wykonaniu popularnego na Śląsku Kucharza Remigiusza Rączki, który w tym roku przygotował pate z gęsich wątróbek i zapiekanki. Podczas degustacji stół był wręcz oblegany by skosztować pyszności przyrządzonych przez samego mistrza Remigiusza i Wójta Gminy Koszęcin. Kolejnym punktem programu był Finał Kursu ,,Tradycyjny Chleb z Domowego Pieca'', podczas którego wręczono nagrody laureatom konkursu. Dalsza część Święta Chleba upłynęła pod znakiem dobrej muzyki i zabawy. Na scenie pojawił się bowiem zespół Onyx, który zaserwował licznie zebranym sporą dawkę przebojów z nurtu disco-polo. Nie zabrakło również nauki tańca.

Niepowtarzalną atrakcją wieczoru było Michael Jackson Show, który do wspólnej zabawy porwał licznie zgromadzoną publiczność oraz najmłodszych, którzy nie kryli dla niego podziwu. Całość zakończyła zabawa taneczna w rytm lat 80 i 90 - tych. W trakcie trwania imprezy można było skosztować pysznego swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, pobawić się z animatorami, skorzystać z dmuchańców i karuzeli, zdegustować dania kuchni śląskiej i nie tylko, podziwiać wystawę rękodzielników oraz wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

2017-07-25 08:13:23 | Adam Helisz

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Święto Chleba w Strzebiniu 2017
więcej

Więcej: powiat lubliniecki * Strzebiń

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!