Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Młody kierowco, nie przepłacaj za OC!

Młody kierowco, nie przepłacaj za OC!

Każdy kierowca, niezależnie od wieku, musi regularnie opłacać składki na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W szczególnie trudnej sytuacji są młodzi kierowcy, którzy nie wypracowali sobie jeszcze zniżek. Ostatnio polisy znacznie zdrożały i wiele wskazuje na to, że będą coraz droższe, co wynika z zawirowań na polskim rynku ubezpieczeń, wysokich odszkodowań i zaniżania stawek w ostatnich latach, co skończyło się interwencją Komisji Nadzoru Finansowego. Jednym słowem – taki stan rzeczy nie mógł zadziałać na korzyść właścicieli aut.

Stojąc przed perspektywą płacenia ogromnych pieniędzy za OC, kierowcy zastanawiają się, jak wydać mniej na ubezpieczenie auta. Istnieje kilka metod, by znacznie zmniejszyć ten coroczny wydatek.

Dodaj współwłaściciela – zapłać mniej za OC
Jednym ze sposobów na zmniejszenie wysokości składek OC jest dodanie zaufanej osoby z większym stażem i bezszkodową historią jazdy jako współwłaściciela swojego samochodu. Pozwoli ci to płacić zdecydowanie mniej, ponieważ „przejmiesz” zniżki, wypracowane przez bardziej doświadczonego kierowcę. Może twoja matka lub ojciec pomogą ci w ten sposób zaoszczędzić na twojej pierwszej polisie? Warto spróbować!

Wschód Polski płaci mniej za ubezpieczenie
Nie każdy wie, że we wschodnich województwach Polski polisy są tańsze. Możesz rozważyć zarejestrowanie samochodu na wschodzie kraju, jeśli np. masz tam rodzinę, lub znajomych, a zawsze będzie to dodatkowa oszczędność. Drobne kwoty sumują się, zmniejszając finalną cenę twojego ubezpieczenia. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać sposobów na tanie OC.

Kup OC przez internet
Coraz więcej rzeczy robimy za pośrednictwem sieci. Wiedzą to towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują zniżki przy płatności internetowej. Oszczędność w tym przypadku może sięgnąć nawet 10%. Płatność kartą kredytową również jest premiowana upustem wynoszącym około 5%. Zakup polisy za pośrednictwem sieci daje pewność, że oszczędzisz.

Płać za OC w jednej racie
Gdy zapłacisz za jednym razem całą kwotę, firma ubezpieczeniowa odwdzięczy ci się zniżką dochodzącą do 10% wartości twojego OC. Dzięki pojedynczej płatności ma ona bowiem pewność, że nie będzie musiała ponosić dodatkowych kosztów związanych z obsługą twojej polisy, np. tych z tytułu windykacji, niekiedy niezbędnej w przypadku płatności ratalnych. Zapłać raz, a pozwoli ci to zaoszczędzić na polisie.

Znajdź najtańszą polisę OC!
Dobrym sposobem na oszczędność przy zakupie ubezpieczenia jest skorzystanie z internetowej porównywarki ofert. Kalkulator OC AC, bo o nim mowa, to narzędzie pozwalające wyszukać najlepsze polisy w najlepszych cenach. Możesz także za jego pośrednictwem nabyć dodatkowe ubezpieczenie, np. autocasco. Opłacalne może być także wybranie pakietu, czyli zakup podstawowego OC razem z AC, NNW czy innymi. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych taniej sprzeda ci kilka polis naraz, a ty zyskasz mając wszystko w jednym miejscu.

2017-07-20 12:57:56 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!