Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

19 interwencji policji na lublinieckim rynku w ostatnich dniach

19 interwencji policji na lublinieckim rynku w ostatnich dniach

Każdego dnia, lublinieccy policjanci podejmują szereg interwencji wobec sprawców przestępstw kryminalnych i wykroczeń. W okresie letnim, jednym z najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń jest spożywanie alkoholu i zakłócanie porządku w centrum miasta. W tym czasie, rejon ten pozostaje pod stałym nadzorem mundurowym, którzy reagują na wszelkie przypadki łamania prawa.

Spożywanie alkoholu na płycie rynku, leżenie na ławkach w sposób uniemożliwiający korzystanie z nich innym osobom, czy zakłócanie porządku i ciszy nocnej w centrum miasta, to najczęstsze wykroczenia, o których informowani są lublinieccy policjanci. Powyższy problem stanowił jedno z zagadnień omawianych podczas czerwcowego posiedzenia miejskiej Komisji Bezpieczeństwa, w którym uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu mł. insp. Jacek Siwiaszczyk. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, komendant podjął decyzję o skierowaniu w rejon centrum większej liczby patroli. Od kilku tygodni, rynek i przyległe ulice pozostają pod czujnym okiem mundurowych wszystkich pionów lublinieckiej komendy. Od 20 czerwca policjanci na Placu Mańki przeprowadzili 19 interwencji dotyczących osób spożywających alkohol, leżących na ławkach w sposób uniemożliwiający korzystanie z nich innym osobom czy zakłócających porządek w miejscu publicznym. Stróże prawa mandatem karnym ukarali 9 osób, a wobec 4 zastosowali pouczenia. Dwukrotnie ten sam bezdomny trzeźwiał w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Mundurowi zapewniają, że porządek na terenie całego miasta i bezpieczeństwo mieszkańców, to priorytetowe zadania realizowane podczas codziennej służby, w związku z powyższym żadne zgłoszenie dotyczące łamania prawa nie pozostanie bez reakcji.

2017-07-07 10:47:14 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Komentarzy: 15 dodaj

Co się dzieje z tym miastem????
Lubliniec niestety umiera.... wakacje i o 22 w centrum nie można usiąść przed knajpką ze znajomymi i wypić lampkę wina. Panie burmistrzu karać tych co mają troszkę kultury za tych co śpią na ławkach ???? A z tego co widziałem to po 22 alkohol wszyscy kupują w "jack" i piją ukradkiem na ławkach. Wstyd mi przed znajomymi za rodzinne miasto....
2017-07-17 16:18:18 | Dariusz
Porządek a nie swawola
Czy trzeba pić alkohol żeby być szczęśliwym?Myślę że część osób pracuje która tak sie zachowuje.Uważam że w Waszym mieście jest za duża swawola a później dużo z Was nie potrafi się zachować w większym mieście niestety:(
2017-07-11 12:44:20 | anonim
do anonima
Ale te kary nic nie dają. Przecież oni i tak tych kar nie płacą bo nie pracują i nawet nie ma ich z czego ściągnąć. To dla nich żadna dolegliwość. Się okazuje, że jak zamknięto rynek o 22 to tych interwencji jest więcej niż jak był czynny więc. Dlaczego tych patroli nie było więcej w poprzednich latach może wtedy nie trzeba by było takich restrykcji jak w tym roku. Nieudolne myślenie. Niedługo procesja Bożego Ciała zostanie zakazana bo hałasuje i dzieci śmiecą kwiatami.
2017-07-11 10:21:34 | Anonim 2
BARDZO DOBRZE,NIECH BĘDĄ KARY
PORZĄDEK MUSI BYĆ I JUŻ.
2017-07-11 00:13:12 | ANONIM
zła decyzja
To chore, żeby przez kilku meneli itp. wprowadzać tak restrykcyjny dotyczący przebywania na ogródku do 22:00. Przecież można wprowadzić inne instrumenty w postaci zwiększenia patroli policji, straży miejskiej i tym samym eliminować tych awanturników, których tak naprawdę nie jest wielu tylko przesiadują tak bardzo często. We wszystkich miastach są tego typu ludzie i rynki jakoś funkcjonując normalnie. Nie wiem czy to Starosta czy Burmistrz Lublińca wydal taka decyzję ? Może w/w udadzą się na rynek i zobaczą jak to wygląda a nie słuchają kilku narcyzów. Ktoś im chyba źle podpowiada w tej sprawie i tym samym ich pogrąża w oczach obywateli. Skoro mandaty nie działają na tych ludzi, bo i tak ich nie płacą to trzeba ich izolować. W weekend byłem w Olesnie na rynku i wszytko gra. Co więcej zapraszają nas serdecznie zarówno na rynek jak i na basen. Nie może byś tak, że przez kilku, kilkunastu ludzi paraliżuje życie miasta niezależnie czy jest to menel czy wysoko postawiony policjant.
2017-07-10 16:19:37 | Mieszkaniec
wincyj ławek.. WINCYJ!
2017-07-10 15:59:59 | menel
komu przeszkadza śpiący człowiek na ławce
A niech sobie pośpi, czy komuś przeszkadzaj? Może po prostu więcej ławek. Nie popadajmy w paranoję.
2017-07-10 13:02:46 | mieszkanka
DO srisi
SRISI jak żal ściska to zawsze można samemu jakiś sklep otworzyć,ja akurat palę bo lubię i nic komu do tego wolny kraj,a w innych sklepach Lidl itd. co sprzedają,pudełka po papierosach i puste butelki po piwie? rynek powinien tętnić życiem, tak jak w każdym innym mieście,a w lublińcu robi się totalna wiocha.
2017-07-08 14:49:00 | HAhaha
Do JACK
Gdyby ta działalność przestała istnieć wiele osób, które żyją w piekle automatów, alkoholizmu oraz uzależnienia od palenia z klientami tego, co nazywa się hurtownią, odetchnęłoby z ulgą. Czołowa klentela, meneli okupujących lubliniecki rynek, zapewne by się wyniosła.
2017-07-08 11:07:46 | może Sissi, a może ktoś inny
ktos pisze
ze mieszka ktos z policji, to wysiedlic do cichszego zakątka miasta, co musi mieszkac w rynku,
2017-07-07 20:22:26 | BERTA
Co za problem?
Niech policja i straż miejska zwija tych pijanych agresywnych bądz spiących na ławkach! A kulturalnych ludzi zostawi w spokoju,każdy chce normalnie posiedzieć,pogadac napić sie piwa i iść do domu,a nie wyganiać o 22-giej! Bo cisza nocna.to może niech zlikwiduja całkowicie Rynek!
2017-07-07 15:09:47 | Stefan
więcej