Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Największym głupcem jest ten, kto sądzi, że poza nim wszyscy są głupcami." [Baltazar Gracian Y Morales]

Czym dokładnie są ciepłe parapety i czy warto jest je stosować?

Czym dokładnie są ciepłe parapety i czy warto jest je stosować?

Coraz częściej na rynku stosuje się okna, które mają bardzo niski współczynnik ciepła, aby mogły gwarantować jeszcze lepszą energooszczędność budynku. Jednakże, wiele będzie tutaj zależało również od prawidłowego montażu okien, bowiem jeśli nie będzie on wykonany poprawnie, to nawet najlepszej jakości okna nie pomogą nam uzyskać pożądanych efektów. Dlatego też warto jest takie prace zlecać wyłącznie najlepszym specjalistom, którzy znają się na technikach ciepłego montażu.

Co możemy nazwać ciepłym parapetem?

Jeśli mówimy o kompleksowym podejściu, to nie tylko okna będą się liczyć, ale również specjalny profil podokienny. Tego typu rozwiązania są znane na rynku jako termoparapety i zyskują coraz większą popularność. Co one dają? Przede wszystkim gwarantują jak najlepsze połączenie okna z murem, dzięki temu minimalizowane jest ryzyko powstawania mostków cieplnych, które mogą pojawiać się w miejscach, które nie zostaną wypełnione pianką poliuretanową. Więcej o tych produktach dowiesz się ze strony sklep.grupamagnum.eu/.

Oczywiście, nie można zapominać, że tzw. ciepły parapet musi zostać jak najlepiej dobrany do danego profilu okiennego, bowiem w przeciwnym razie nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Warto jednak podkreślić, że sam dobór nie jest jakoś specjalnie trudny.

Czy to rzeczywiście jest godne uwagi?

Jak najbardziej tak, bowiem dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić nieco pieniędzy na ogrzewaniu. Niektórym wydaje się, że takie małe szczegóły nijak nie wpływają na to, że można zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Tymczasem, gdyby zliczyć wszystko razem, to bardzo szybko można się przekonać, że wokół nas codziennie pojawia się mnóstwo okazji do oszczędności. Szczególnie na etapie budowy domu warto jest o takich sprawach pamiętać, bowiem w późniejszych latach będziesz miło zaskoczony tym, o ile masz niższe rachunki od innych osób, które mają niekiedy podobny metraż domu do Twojego.

Tym bardziej, że wspominane wyżej ciepłe parapety nie są szczególnie drogim wydatkiem i jesteśmy przekonani, iż warto jest go wdrożyć. Tym bardziej, że w perspektywie kolejnych lat będzie to niezwykle mocno opłacalne. Takich nowinek jest wiele i teraz stają się coraz mocniej popularne. Kiedyś były mniej dostępne, głównie ze względu na cenę, która dla wielu osób była wręcz zaporowa. Obecnie takich problemów jest coraz mniej, ponieważ ze względu na konkurencję rynkową wiele materiałów jest wyraźnie tańszych.

2017-07-04 13:52:45 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!