Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie znam większego poświęcenia niż podanie ręki człowiekowi, który całkowicie upadł na duchu. " [Mikołaj Gogol]

Wyniki głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego

Wyniki głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego

Urząd Miejski w Lublińcu ogłosił wyniki głosowania nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. Do realizacji przyjęto 5 projektów. Jeśli po ich zrealizowaniu zostanie środków to miasto przewiduje realizację szóstego projektu. O jakie projekty chodzi? Sami zobaczcie.

Projekty przyjęte do realizacji:

1. Teren rekreacji dla dzieci i dorosłych w Steblowie.
Projekt polegał będzie na ogrodzeniu terenu niewielkim płotkiem, założeniu trawnika, posadzeniu dookoła krzewów, ustawieniu 6 elementów siłowni zewnętrznej, małej altany, kilku ławek, piaskownicy, huśtawki, drabinki sprawnościowej, belki balansującej, wykonaniu małego boiska do gry w piłkę czy badmintona przy ulicy Oleskiej, przed miejskim boiskiem wielofunkcyjnym.
Szacunkowy koszt: 45 185,52 zł

2. Przyjazne słoneczko.
Projekt dotyczy wykonania zadaszenia nad częścią istniejącego placu zabaw znajdującego się na terenie miejskiego ORLIKA przy ul. Kochcickiej 12. Inwestycja polegać będzie na wykonaniu oraz zamontowaniu słupków, odciągów oraz 20 m2 zadaszenia membranowego.
Szacunkowy koszt: 50 000,00 zł

3. Zdrowie i relaks dla każdego – Siłownia pod chmurką przy ul. Szymanowskiego w Lublińcu.
Projekt dotyczy montażu urządzeń siłowni plenerowej na działce pomiędzy ul. Wyspiańskiego a blokiem nr 12 przy ul. Szymanowskiego. Siłownia będzie zawierała elementy takie jak: orbitrek, prasa nożna na pylonie, twister i wahadło, biegacz, drabinka i podciąg na pylonie, jeździec, wioślarz, stół do tenisa stołowego, stół podwójny – szachy i chińczyk, stół pojedynczy do gry w karty, ławki.
Szacunkowy koszt: 45 054,48 zł

4. Rekreacja  pod  chmurką.
Projekt dotyczy montażu elementów siłowni zewnętrznej oraz urządzeń zabawowych dla dzieci obok skrzyżowania ulic Opolskiej i Pasiecznej.
Szacunkowy koszt: 49 974,90 zł

5. Wymiana ławek na nowe na Rynku Lublinieckim (na Placu Konrada Mańki),
Projekt dotyczy zakupu i ustawienia 13 szt. nowych ławek wokół obszarów zieleni na Rynku Lublinieckim.
Szacunkowy koszt: 39 000,00 zł

Przyjęto do realizacji w ramach niewykorzystanej pozostałej kwoty Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca na rok 2017:

6. Osiedlowe  miejsce  rekreacji.
Projekt dotyczy montażu urządzeń zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych w postaci urządzeń rekreacyjno –  zabawowych oraz urządzeń siłowni zewnętrznej przy ul. Wojska Polskiego, teren między blokiem nr 2 a blokiem nr 4.
Szacunkowy koszt: 49 870,35 zł

2017-06-30 13:00:42 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Komentarzy: 12 dodaj

Do moro czy tez tomasza
Zdecyduj się na pseudonim drogi internauto i nie pisz jakbyś miał rozdwojenie jaźni. Faktycznie Burmistrz jest lubiany i ceniony za merytorycznosc ale pani vice znana jest głównie z pozowania do zdjęć. Zasady są po to by ich przestrzegać a nie robić prywate.
2017-07-05 20:48:28 | Magda
Totalna bzdura i nieprawda! I po co te kłamstwa? Radni zabezpieczyli sobie w budżecie 250tys na program projektu budżetu obywatelskiego na obecny rok i uchwała precyzuje tą kwotę oraz limit, że mogą być zgłaszane jedynie projekty do 50tys każdy. Nawet w gazecie czytałem wypowiedź burmistrza, że nie wiadomo ile projektów będzie realizowanych w ramach tej kwoty 250tys zł, bo pojedyncze projektu mogą opiewać na dużo niższe kwoty, niż 50 tys.
2017-07-05 14:47:04 | Tomasz
Do poprzednika
Niestety, pytający o 6 projekt ma rację. W sprawie budżetu była uchwała i jasna informacja, że przechodzi 5 projektów. Oczywiste jest, że twórcy poszczególnych projektów zostawili sobie pewien zapas jeśli chodzi o koszty. W tym układzie z każdego projektu musiałoby zostać po 10 000 zł. BZDURA!! Myślę, że nie chodzi tu o zawiść tylko proste, jasne zasady, o których niektórzy w magistracie już zapomnieli. Smutne ale prawdziwe. Z całą pewnością , gdyby autorem projektu był aninimowy, zwykły mieszkaniec, a nie konkretny radny, nie byłoby o czym dyskutować.
2017-07-05 13:34:34 | mieszkanka
Dobry człowieku o kiepskim poczuciu humoru, zamiast siać ferment czy rzucać insynuacje sprawdź sobie przepisy. Miastem rządzi Burmistrz, a pani Ania nigdy by sobie nie pozwoliła na samowolkę i na podpisanie się pod czymś, co jest bezprawne. Czym ta kobieta tak ci się naraziła? Jest konkretna, ma swoje zdanie i nie da się okręcić wokół palca, o czym pewnie przekonałeś się na własnej skórze. Czym naraził ci się radny M? Tym że jest aktywny i że chce zrobić coś fajnego, chociaż wcale nie musi. Nie wszyscy radni tak ciężko pracują. Żal serce ściska, zazdrość i zawiść przez Ciebie przemawiają, że miasto się rozwija, że dużo się buduje, dzieje i że władze miasta są otwarte, lubiane i widoczne. Powinieneś się cieszyć, Lublińcem rządzą uczciwi ludzie, tacy jak burmistrzowie i radny M którzy nie kierują się prywatą, potrafią i chcą ze sobą współpracować i że są tego efekty.
2017-07-05 12:51:51 | Moro
Skąd się wziął 6 projekt?
Przecież miało być tylko 5 projektów w budżecie? Widać jak zabrakło głosów na projekt wiernego radnego M. to pani Ania i tak go wepchnie bez kolejki i znajdzie pieniądze.. Może dach na zumbowym orliku będzie tańszy, żeby starczyło :)
2017-07-04 13:50:34 | śmiechu warte
nowe ławki na rynku
Za 3 tysie za sztukę to pewnie te ławki sa samo czyszczące. Jesli nie to tylko meneliki się ucieszą z nowych sprzętów. Oni przesiadują tam najczęściej bo im nie przeszkadza to że ławki brudne są od ptasich odchodów.
2017-07-04 09:17:00 | Albert E.
do towerofpower
Wszystkie te negatywne czynności, które wymienił towerofpower, których oczywiście nie popieram będą się działy niestety niezależnie od godzin w których będzie czynne ogródki na rynku. Ludzie będą przemieszczać się z innych miejsc typu dyskoteka, knajpa, imprezy okolicznościowe, prywatki czy nawet imprezy organizowane przez państwowe instytucje. Przypuszczam, że można by wdrożyć inne instrumenty które ograniczyły tego typu proceder bo wytępić się tego chyba do końca nie da. Ograniczenie rynku do 22 nie wiele tu wnosi. W innych miastach rynki funkcjonują znacznie dłużej. Nie wiem dlaczego Lubliniec miałby być wyjątkiem w tym temacie. To czy ktoś zdewastuje kwietnik itp. o godzinie 21:45 czy 23:35 też nic tu nie wnosi. Nie trafiony pomysł jak dla mnie i tyle. Życie jak to ująłeś przykładnych obywateli nie musi się ograniczać do życia w domu.
2017-07-03 17:54:47 | Opinia
39tys za 13 ławek ? to co one sa ze złota ?
2017-07-03 14:29:22 | mieszkaniec
do mieszkańca Lublińca
jakby spisali umowy do 24 to by było do 24 a tak jest do 22. To po pierwsze. Po drugie siedź pij na rynku piwko z żoną do 22 potem idź, skoro jesteś przykładnym obywatelem, potem idź na spacer, do domu. Przy okazji nie szczaj po okolicznych bramach, nie rzucaj petów, nie dewastuj okolicznych witryn, zieleni nie drzyj się po nocy bo wygrała legia czy inny orzeł. Jeśli przyjdzie czas to na pewno będzie czynne dłużej ale dziś nie istnieje kultura w narodzie zwłaszcza po spożyciu. Burmistrz jest odpowiedzialny i egzekwuje prawo. Jak się nie podoba wyjedź zmień otoczenie. Przestrzeganie prawa i egzekwowanie prawa to są bolączki Twoje Twojej żony i Twoich znajomych. Kup sobie piwo i siedź w domu - możesz pić do rana. A spróbuj się wydrzeć że legia albo coś to sąsiedzi cię zeżrą przyjedzie policja itd. Ale na rynku można drzeć się chlać, dewastować itd. Dziękuję za poświęcony cenny czas. Będę głosował na Burmistrza Maniurę po raz trzeci.
2017-07-03 10:56:56 | towerofpower
zadaszenie i ławki
Czytam i oczom nie wierzę. 12 m. kw. zadaszenia za 50 000 zł, 13 ławek na rynku za 39 000 zł. To znaczy, że 1 m. kw. dachu za ponad 4 000 zł, jedna ławka za 3 000 zł.. Kto to wyliczył i kto za to zapłaci z pieniędzy podatników. Proponuję, żeby na każdej ulicy wybudować siłownie i place zabaw., i z rozkoszą oddychać zatrutym powietrzem przez 7 miesięcy roku. Urządzenia do monitoringu powietrza w Lublińcu proponuję sfinansować z przyszłorocznego budżetu miasta.
2017-07-01 22:24:07 | markopolo
Rynek
Słuszna uwaga SLU, popieram. Niestety jak wiemy idzie to w innym kierunku. Ogródki czynne na rynku do 22:00 tylko. Mieszkam w bloku, cały tydzień pracuje, mam ochotę raz na tydzień w lato gdzieś sobie wieczorem posiedzieć na świeżym powietrzu. Nie chce się nawalić tylko wypić dwa piwka i spokojnie pość do domu. Byłem na rynku z żoną i znajomymi . Zostaliśmy wyproszeni przez policje mimo iż wypiliśmy może 3 łyki napoju. Trudno 20, 30 zł poszło w błoto, ale nie o te pieniądze chodzi. Nie chce siedzieć w lokalu bo jest ciepło i mam ochotę te kilka razy w roku posiedzieć sobie na dworze poza tym w lokalu nie ma miejsca. Na ławkach na rynku i nieopodal też nie mogę, pod blokiem też nie, na skwerze tez nie. Kto wydał jakiś durny przepis i czym był argumentowany. Oficjalnej wiadomości nigdzie nie ma. Takich ludzie jak ja i moi znajomi jest dużo więcej. Dyskusja trwa a rozwiązani nie widzimy. Panie burmistrzu głosowałem na pana dwukrotnie ale to już ostatni raz.
2017-07-01 14:10:11 | MIeszkaniec Lublińca
więcej