Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Całe prawdziwe życie jest spotkaniem." [Martin Buber]

Za pan brat z rowerami elektrycznymi

Za pan brat z rowerami elektrycznymi

Rowery elektryczne to nowy wynalazek na rynku – po prostu zwykłe rowery z napędem elektrycznym, w wyniku którego nie trzeba poruszać pojazdem za pomocą pedałów: wystarczy magia technologii.

Po co taki rower?
Niektórzy mogą zareagować zdziwieniem: przecież podstawową funkcją rowerów jest poruszanie pedałami w nich, co z kolei powoduje liczne korzyści zdrowotne: najistotniejsze to utrzymanie kondycji fizycznej oraz pozbycie się kalorii po przejażdżce na rowerze. Co jednak dają rowery elektryczne?

Rowery elektryczne dla seniorów
Gwarantują one przede wszystkim ulgę tym, którzy nie mogą lub nie chcą już poruszać pedałami, a potrzebują rowerów do codziennego przemieszczania się w zakątki miasta, które są trudno dostępne dla samochodów lub pieszych. Producenci rowerów elektrycznych liczą także na zainteresowanie osób starszych, które lubią poruszać się rowerem, zwłaszcza w warunkach panujących na wsi, gdzie nierzadko kolejne domy są ulokowane bardzo daleko od siebie. Poruszanie się tradycyjnym rowerem może być dla tych osób zbyt wielkim wysiłkiem ze względu na problemy zdrowotne charakterystyczne dla wieku starczego.

Jaki rower z napędem elektrycznym kupić?
Jeśli już zainteresowała Cię koncepcja roweru elektrycznego i z chęcią przyjrzałbyś się lub przyjrzałabyś się ofertom tego typu urządzeń, najpierw warto zacząć od sporządzenia tak zwanego rachunku sumienia konsumenta: a mianowicie, zastanowić się, do czego konkretnie będzie Ci potrzebny ten rower – czy będzie chodziło o okazjonalne wypady na łono natury, odwiedzanie sąsiadów i rodziny z daleka, czy dojazdy do pracy położonej dosyć daleko od Twojego domu? Za tym idą kolejne pytania: po jakim typie powierzchni będziesz najczęściej się przemieszczał? I chyba najistotniejsze: dlaczego Twój obecny rower nie spełnia Twoich wymagań i w jaki sposób rower elektryczny może to naprawić?

Chcę kupić rower elektryczny
Gdy już będziesz wiedział wszystko, udaj się do najbliższego sklepu z rowerami elektrycznymi i poradź się sprzedawcy, nie pomijając żadnego szczegółu związanego z Twoim sposobem na użytkowanie roweru. Najważniejsze jest bowiem, abyś nie żałował tego zakupu i aby ten rower pasował do Twojego stylu życia, będąc przyjemnym dodatkiem, a nie uporczywym obciążeniem. Dlatego też koniecznie przetestuj go – o ile będzie to możliwe – poprzez przejażdżkę. Warto też zwracać uwagę na dodatkowe funkcje roweru: niektóre mają na przykład możliwość składania, co powoduje, że można je włożyć do bagażnika samochodu bez problemu. Takie detale mogą znacznie uprzyjemnić korzystanie z roweru elektrycznego.

2017-07-05 09:05:24 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!