Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

Moc dotyku

Moc dotyku

W markecie, sklepie czy nawet na straganie ręczniki kupujemy przede wszystkim na podstawie wrażeń dotykowych. Ważne oczywiście są kolory, certyfikaty, naturalny skład, ale ręcznik musi być przede wszystkim przyjemny. Może właśnie dlatego na pierwszy rzut oka nie widzimy różnicy pomiędzy produktami za kilka złotych, a tymi z górnej półki. Wszystkie przecież w sklepie są puszyste, sprężyste i miękkie. Różnice widać jednak już po pierwszym praniu, kilku użyciach. Kiepskiej jakości ręczniki będą słabo wchłaniały wodę, a na skórze zostawią włókna czy dość charakterystyczny pył. Poza tym bardzo szybko się niszczą i stają się nieprzyjemne w dotyku. Zakup dobrego ręcznika powinien być przemyślany nie tylko pod kątem, czy te kolory będą ładnie wyglądać w naszej łazience, ale również biorąc pod uwagę i jakość materiału i stopień wykończenia. To nie cena powinna być głównym kryterium wyboru, bo w praktyce okazuje się, że, kupując najtańsze, po prostu przepłacamy.

Piękne wzory
Ręcznik to już nie tylko element obowiązkowy każdej łazienki. Coraz częściej jest to również dekoracja, która podkreśla nowoczesny lub na przykład rustykalny charakter wnętrz. W ofercie czołowych producentów takich jak zwoltex.pl można znaleźć całe serie, które idealnie wpasują się w każdą przestrzeń – tę hotelową i tę prywatną. Warto zwrócić uwagę na wykończenie ręcznika, wrażenia dotykowe oraz jego chłonność. Tę ostatnią ciężko jest sprawdzić w warunkach sklepowych, a dwie poprzednie tym bardziej jeśli zamawiamy rzeczy przez Internet. Wybierając produkt, warto zatem kierować się jego składem i marką producenta, ponieważ wtedy możemy mieć pewność, że ręcznik nie jest na przykład silikonowany, co daje dobre efekty dotykowe, ale praktycznie ogranicza wchłanianie wody, a przecież nie o to chodzi.

Jaki ręcznik wybrać?
Dobry jakościowo ręcznik wymaga odpowiedniej konserwacji. Warto prać go w temperaturze do 60°C, jeśli w składzie mamy same włókna bawełniane. Przy domieszce bambusa powinniśmy prać w maksymalnie 40 stopniach. To pozwoli nam długo korzystać z ręczników. Warto dobierać gramaturę produktu do efektu, jaki chcemy uzyskać. Cienkie ręczniki o ciężarze 300-400 będą szybko schły i nadają się idealnie na wyjazdy. Ich wadą bywa to, że mogą słabo wchłaniać wodę. Te nieco cięższe o gramaturze 450-500 idealnie sprawdzą się w łazience. Mają średnią grubość, są przyjemne w dotyku i doskonale wchłaniają wodę. Dodatkowo, dość szybko schną. Grube ręczniki o gramaturze powyżej 550 gramów są ciężkie i zajmują dużo miejsca. Ich największą wadą jest to, że bardzo długo schną.

2017-06-23 12:37:23 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!