Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.


Pogoda:  7 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Między szczęściem a mądrością istnieje pewna różnica. Jeśli ktoś uważa się za szczęśliwego, naprawdę jest szczęśliwy. Jeśli ktoś uważa się za mędrca, na pewno jest głupcem." [Mądrość żydowska]

Zobacz zakazane pamiątki z wakacji

Zobacz zakazane pamiątki z wakacji

Wypchany niedźwiadek barbibal, kurtka z skóry węża dusiciela, fragmenty rafy koralowej, muszle małży, wyroby z kości słoniowej, kolce jeżozwierza, krokodyl nilowy, nalewki z wężem, waran, wydra i wiele, wiele innych okazów – takie zakazane pamiątki będzie można oglądać w śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z sekcją dydaktyki śląskiego Ogrodu Zoologicznego rozpoczyna wakacyjną akcję edukacyjną. Celem tej akcji jest ograniczenie zjawiska, często nieświadomego, przemytu roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Zapraszamy
w najbliższą sobotę (24 czerwca)
w godzinach od 9 do 16
do stanowiska na wolnym powietrzu,
w pobliżu pawilonu ze słoniami.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej będzie można obejrzeć okazy roślin i zwierząt chronionych zgodnie z Konwencją CITES. Z egzotycznych podróży lepiej przywieźć piękne zdjęcia i cudowne wspomnienia, aniżeli kłopotliwe pamiątki wykonane z gatunków dzikiej fauny i flory zagrożonej wyginięciem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywożenie okazów chronionych gatunków, w tym również ich części oraz przedmiotów z nich wykonanych, bez odpowiednich zezwoleń, jest przestępstwem, za kute grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Warto przypomnieć, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.

2017-06-23 11:11:57 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!