Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.

Pogoda:  4 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
""

PP: Pogrom Sparty; Raków - Sparta 5:1! ZDJĘCIA

W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu KS Raków okazał się zbyt mocnym przeciwnikiem dla Sparty Lubliniec i to on zdobył Puchar Polski na szczeblu Częstochowskiego OZPN. Po bramkach w 17, 39, 46, 60, 64, 89 (Sowa dla Sparty) minucie. Sparta pokonana z wynikiem 5:1 dla Rakowa.

Zobacz: Pomeczowy protokół oraz relację "akcja po akcji" oraz zdjęcia:

Protokół pomeczowy:

Częstochowa, 27.04.2005, godz. 17.00
RAKÓW CZĘSTOCHOWA – SPARTA LUBLINIEC 5-1 (3-0)

1-0 Malinowski (17, asysta Czok)

2-0 Malinowski (39, bez asysty)

3-0 Kołaczyk (45 – głową, asysta Lesik)
4-0 Czok (60 – karny, po faulu na Rogalskim)

5-0 Popko (64 - głową, asysta Susek)

5-1 Sowa (89, asysta Wiśniewski)
sędziował. Szczupak (Częstochowa), widzów – 150

90 minuta - Kolejna świetna dwójkowa akcja Susek - Lechowski na prawej stronie. ten drugi centruje do Lopeza, ale ten po uderzeniu głową trafia w budynek klubowy.
89 minuta 5:1! - Po błędzie obrony honorową bramkę dla graczy z Lublińca zdobył Sowa, który z szesnastu metrów posłał piłkę między nogami Cyrulińskiego.
88 minuta - Dwadzieścia metrów przed naszą bramkę sfaulowany został Sowa. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał sie najaktywniejszy zawodnik Sparty - Wiśniewski, ale jego potężny strzał trafił w mur.
86 minuta - Susek zagrywa do Lechowskiego, a ten doskonale wywodzi w pole zawodników Sparty i z ostrego kąta oddaje mocny strzał, który jednak przelatuje nad poprzeczką. Zachownie Lechowskiego - "stadiony świata" ! :)
82 minuta - rajd Lechowskiego prawą stroną, zagranie do Przybylskiego znajdującego sie na 5 metrze. ten jednak zbyt długo zwleka i obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.
78 minuta - Nad stadionem przy ul. Sabinowskiej rozpadało się i ze 150 osób (większość weszła na stadion w drugije połowie, gdy wpuszczano za darmo) pozostała niecała połowa (w tym nasz reporter ;) ).
72 minuta - W pole karne Sparty zagrywał Tomasz Czok. Na siódmym metrze znaleźli się Popko i Lechowski. Lopez przepuścił piłkę do Łukasza, ten nie trafił w bramkę, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego.
64 minuta 5:0 - Rzuty z autu coraz groźniejsze za sprawą Suska. Robert wrzucił piłkę na siódmy metr, a Dorożyńskiego pokonał strzałem głową Lopez.
63 minuta - Po rzucie rożnym dla Sparty głową uderzał Wiśniewski, ale jego strzał z największym trudem wybronił Cyruliński
61 minuta - Kolejne zmiany na boisku. W drużynie Rakowa Lesika zastępuje Lisowski, natomiast w Sparcie boisko opuszcza golkiper Mika, zastępuje go Dorożyński.
60 minuta 4:0! - W polu karnym rywali sfaulowany został Rogalski. Sędzie podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił najlepszy strzelec naszej drużyny - Tomasz Czok.
52 minuta - Trenerzy wyraźnie oszczędzają najlepszych zawodników na sobotnie spotkanie z Tychami. Piotra Bańskiego zastępuje Łukasz Lechowski.
50 minuta - Kolejny daleki wrzut z autu Suska, obrońcy nieporadnie wybijają piłkę, która trafia do Lesika, ale Tomek uderza ok. półtora metra od słupka Sparty.
47 minuta - Wprowadzony za Janickiego Luban znalazł się w sytuacji sam na sam z , ale wyraźnie spanikował i przez nikogo nieatakowany przewrócił się w polu karnym.
Dwie zmiany w drużynie Rakowa.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
46 minuta 3:0! Kołaczyk podaje do Malinowskiego na lewą stronę, ten natomiast oddaje piłkę Czokowi, który z trzech metrów trafia w bramkarza. Piłka wychodzi na aut.... Wyrzucą ją Susek, przedłuża jeden z naszych graczy i w końcu z czterech metrów głową bramkę zdobywa Kołaczyk.
44 minuta - Z prawej strony piłkę pod linią autową miał Rogalski. Zdecydował się on na techniczny strzał, ale futbolówla po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę.
39 minuta - 2:0! - Raków ponownie przejął panowanie na boisku. Najpierw Lesik podaje do Czoka, a ten niecelnie strzela. Minutę później kolejnego gola zdobywa Malina. W zamieszaniu podbramkowym przerzuca głową piłkę nad golkiperem Sparty. Później był faulowany, ale padając na ziemię skierował piłkę do bramki Miki.
35 minuta - Okres przewagi Sparty, która zamknęła Raków na własnej połowie. W zamieszaniu w polu karnym Rakowa najlepiej znalazł się Janicki, ale jego strzał mija bramkę Rakowa.
34 minuta - Kolejna akcja zespołu z Lublińca. Rajd prawą stroną Sowy - dośrodkowanie do Wiśniewskiego, ale ten w polu karnym fauluje Żebrowskiego. rzut wolny dla Rakowa.
28 minuta - Tym razem akcja Sparty. Po indywidualnym rajdzie na naszej połowie sfaulowany został na dwudziestym metrze Jaromin. Z rzutu wolnego uderzał Pinkosz, ale obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Cyrulińskiego
Na stadionie zjawiło się kilku widzów więcej dzięki niskim płotom na stadionie (firma budowlana, a porządnego płotu nie postawili ;) )
23 minuta - Lewą stroną szarżował Bania, po jego dośrodkowaniu z piłką minął się Kołaczyk. Do futbolówki zdążył jednak Lesik, ale jego potężne uderzenie minęło bramkę Sparty.
17 minuta - 1:0! Rogalski podaje do Czoka, ten odgrywa do bardzo aktywnego Malinowskiego, który uderza futbolówkę pod brzuchem golkipera Sparty. Składna i szybka akcja naszej drużyny daje prowadzenie.
14 minuta - Kołaczyk długim podaniem "uruchomił" Malinowskiego. ten zagrał do Czoka, ale obrońcy Sparty wyjaśnili sytuację.
Raków nadal przeważa, kontrataki Sparty są skutecznie zatrzymywane przez naszych defensorów.
10 minuta - Po faulu na Piotrze Bańskim arbiter odgwizdał rzut wolny z lewej strony boiska, do którego podszedł Rogalski. Rogal uderzył jednak tuż nad poprzeczką.
Raków zdecydowanie kontroluje grę, ale na razie nie ma z tego wymiernych korzyści.
Większość publiczności stanowią piłkarze klubu z ul. Sabinowskiej i mieszkańcy Stradomia.
5 minuta - Ze skrzydła za głęboko wrzucił Piotr Ojczyk i Malinowskiego uprzedził bramkarz Sparty.
1 minuta - Pierwsza akcja meczu ! Z siedmiu metrów obok naszej bramki uderzał Adam Mika II
1 minuta - Rozpoczął się mecz... Sędziuje arbiter Szczupak z Częstochowy. Na trybunach zasiadło 50 osób...

SKŁADY: Sparta: A. Mika I (61 Dorożyński) - Dudek, Pinkosz, Szczygioł (k), Jelonek - Kaczmarczyk, Jaromin (74 Habraszka), Janicki (46 Luban), Wiśniewski - Sowa, A. Mika II

Raków: Cyruliński - Susek, Jankowski, Żebrowski, Ojczyk - Rogalski, Bański (52 Lechowski), Kołaczyk (k)(46 Przybylski), Lesik (61 Lisowski) - Czok, Malinowski (46 Popko).

/relacja+zdjęcia (foto: turecki)za serwisem Rakow.com.pl/

2005-04-27 , 17:47 | martin