Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

Pozostańmy wierni temu dziedzictwu

Pozostańmy wierni temu dziedzictwu

Uczniowie Gimnazjum im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu (w składzie 6-osobowym) uzyskali zaszczytne II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w finale VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Edukacja regionalna w szkole”, który odbył się 7 czerwca 2017r. w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Wojewodę Śląskiego i Śląskie Kuratorium Oświaty. Celem konkursu jest pogłębianie więzi z regionem, poszanowanie dziedzictwa kulturowego oraz kształcenie odpowiedzialności za pielęgnowanie i popularyzację dorobku pokoleń.

Motywem tegorocznej edycji konkursu było hasło: „Region – Ludzie – Potencjał”. Konkurs przebiegał od stycznia do czerwca w czterech etapach zadaniowych. Finał Konkursu miał charakter bezpośredniej rywalizacji w formie potyczek drużynowych, które obejmowały symulację posiedzenia komisji budżetu obywatelskiego, wykonanie piosenki przedstawiającej wizję przyszłości swojej miejscowości oraz grę wiedzową dotyczącą 42 obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Niewątpliwym sukcesem edukacji regionalnej, który zapewnił nam udział w bezpośrednich potyczkach finałowych było opracowanie i realizacja projektu pt. „Wykorzystanie potencjału historycznego, przyrodniczego, kulturowego mojej miejscowości dla jej rozwoju”. Jako temat naszego projektu wybraliśmy: „DZIEDZICTWO EDYTY STEIN W NASZYM MIEŚCIE”.

Nasi uczniowie – realizatorzy projektu: odkryli w sobie potencjał w zakresie wieloaspektowego DZIEDZICTWA Patronki Miasta – św. Edyty Stein, stworzyli dzieła dla przyszłości z odniesieniem do przeszłości (tabliczki pamięci, odznaka turystyczno-krajoznawcza, film, makieta rzeźby, utwór poetycki, utwór muzyczny), zaprezentowali swoje plany i przedsięwzięcia w Urzędzie Miasta Lublińca podczas sesji Rady Miejskiej w filmie projektowym przestawiającym serwis informacyjny telewizji lokalnej z 2030r. (film publikujemy na końcu artykułu).

Cieszymy się niezmiernie, iż realizując z powodzeniem kolejne etapowe zadania, wypełnialiśmy przesłanie Konkursu, któremu niezmiennie od ośmiu lat trwania Konkursu przysługuje motto Jana Pawła II: „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu”.

Jako szkoła z tradycjami katolickimi oraz misją poszanowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu z dumą i radością prezentowaliśmy miasto Lubliniec.

Koordynator projektu: L. Mzyk

2017-06-12 20:52:29 | Liliana Mzyk, ZS im. Edyty Stein - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
POZOSTAŃMY WIERNI TEMU DZIEDZICTWU… - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Edukacja regionalna w szkole”
więcej

Więcej: Lubliniec * edukacja * ZS św. Edyty Stein Lubliniec * Edward Przebieracz

Komentarzy: 1 dodaj

Brawa , duże gratulacje.Konkurs bardzo trudny, wymagający, po raz kolejny ogromny sukces w województwie.
2017-06-13 21:17:38 | Roman
więcej