Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -3 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie znam większego poświęcenia niż podanie ręki człowiekowi, który całkowicie upadł na duchu. " [Mikołaj Gogol]

Najlepsze w Polsce

Najlepsze w Polsce

3 czerwca 2017 r. w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie odbył się II etap konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2017”. Zakwalifikowały się do niego dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Zofia Smyła, uczennica klasy 4c, zdobyła I miejsce i tytuł „Ambasadora Szkolnej Wynalazczości 2017”, w kategorii gra planszowa lub komputerowa za projekt pomysłowej gry pt.: „Na szychta”. Jednocześnie została wyróżniona Certyfikatem Jakości Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Zosia otrzymała także nagrodę pieniężną oraz upominki rzeczowe. Drugą nagrodzoną została Anna Dyla, również uczennica klasy 4c, która otrzymała wyróżnienie i Mini Patent Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii: wynalazek lub inne rozwiązanie techniczne za projekt podświetlanej torebki.
Nagrody wręczała dr Alicja Adamczyk prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. W czasie trwania gali uczennice uczestniczyły w warsztatach naukowych firmy Funiversity.
Uczennice wykonały prace projektowe pod kierunkiem pani Barbary Gałązki, która została wyróżniona dyplomem za aktywne rozwijanie dziecięcej kreatywności, twórczego myślenia oraz pasji tworzenia podczas trwania konkursu.
Za zaangażowanie i dużą aktywność szkoła otrzymała dyplom Ambasady Szkolnych Wynalazców.
Gratulujemy sukcesu!

Barbara Gałązka

2017-06-09 08:40:05 | B.G.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Najlepsze w Polsce
więcej

Komentarzy: 2 dodaj

To chyba pomyłka
Co Pana wpis ma wspólnego z sukcesem uczennic ? Dziewczynkom gratuluję. Brawo !!!!
2017-06-12 22:30:30 | mieszkanka Lc
Lubliniecki Rynek
To co stało się wczoraj na Lublinieckim rynku przechodzi ludzkie pojęcie… Człowiek po ciężkim tygodniu pracy chce wyjść na piwko , na ogródek piwny , pogoda sprzyja, jest ok , kupujesz piwko a tu zaczynają się krecic służby i nakazują zamykac ogródki piwne o godzinie 22! Gdzie? W jakim miescie zamykają ogródki o 22? O tej godzinie zaczyna się największy ruch ! ludzie chcą wyjść posiedzieć ze znajomymi , porozamwiac , kulturnie kupująąą piwo za 6 zł , i są zadowoleni , a tu nagle każą to pozamykaććć ! Druga kwestia… na ławkach menele , kupuja browar za 1,99 w sklepie na rynku siedza na ławkach srają , szczaja , siedza, i do nich się nie dojebali , tylko do ludzi , którzy kulturnie przyszli na Piwko odreagować cały tydzień. Gdzie Tu jest polityka ? Pokażcie Mi miasto ggdzie przeganiają Luddzi o 22!!! Co to prohibicja? Już nie wspomnę o właścicielach ogródkow , którzy płaca gruby hajs za wynajecie kawalka ziemi na rynku , kiedy Oni maja na to zarobić ? Gdzie za dnia przyjdzie 15 klientów? Właśnie dla nich są weekendy , dla nich ludzie przychodzą , bo chcą posiedzieć kulturalnie pod parasolem , a nie jak te zaszczane menele na lawce ! Ogólnie sytuacja mnie przerosła, bo wyszedłem ze znajomymi wieczorem pogadać i czułem się jak jakiś intruz , bo pije Piwko o 22! No tak nie może być !
2017-06-10 12:19:48 | Zet
więcej