Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

LEKCJA HISTORII: BÓG, HONOR, OJCZYZNA

LEKCJA HISTORII: BÓG, HONOR, OJCZYZNA

6 czerwca w Miejskim Domu Kultury odbył się spektakl z cyklu Patriotyzm Oczami Dziecka pt. "Lekcja Historii: Bóg, Honor, Ojczyzna" dla kombatantów z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu oraz dla uczniów lublinieckich szkół podstawowych i średnich. Organizatorami była Fundacja "WSPIERAM cicho i skutecznie" wraz z Jednostką Wojskową Komandosów.

Wydarzenie było zwieńczeniem zadania "Łączymy Pokolenia" dofinansowanego ze środków Miasta Lubliniec. W ramach projektu zostały przeprowadzone również warsztaty teatralno-taneczne na podstawie specjalnie opracowanego scenariusza, których efektem był przygotowany spektakl.

Prezentacje sceniczne o charakterze patriotycznym nawiązywały do Powstania Warszawskiego oraz innych wydarzeń z historii Polski. Na całość składały się różne kompilacje teatrów oraz występ wokalny i recytatorski. Młodzi artyści z zespołów „Żabka” i „Żabka Junior” zaprezentowali swoje możliwości twórcze z pełną pasją. Ich talent wraz ze scenografią multimedialno-wizualną, sprawiły, że przywołane w ten sposób historyczne wydarzenia były dla kombatantów niezwykle wzruszające. Przesłaniem było upowszechnianie wartości narodowych i pobudzenie ducha patriotyzmu, zarówno w młodym widzu, jak i starszych pokoleniach. O artystyczną jakość spektaklu, reżyserię i scenografię zadbał Klub Jednostki Wojskowej Komandosów. Młodzież dodatkowo włączyła się w organizowany przy tej okazji konkurs wiedzy o II wojnie światowej i wojskach specjalnych.

Wśród licznej widowni, prawie 200 osób, byli obecni zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili między innymi: Edward Maniura – Burmistrz Miasta Lubliniec, reprezentant Dowódcy JWK, Marek Susza – Komendant Straży Miejskiej w Lublińcu, Anita i Mikołaj Naczyńscy – właściciele Sieci Szkół Językowych NACZYŃSCY, przedstawicielka Zarządu Fundacji „WSPIERAM cicho i skutecznie”, przedstawicielka Fundacji „Tutaj Przyszłość”, kombatanci i uczniowie lublinieckich szkół.

2017-06-08 12:53:32 | JWK, fot. D. Dmitriew, własne

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
LEKCJA HISTORII: BÓG, HONOR, OJCZYZNA
więcej

Więcej: Edward Maniura * Lubliniec * powiat lubliniecki * Burmistrz

Komentarzy: 1 dodaj

Gott mit uns
2017-06-09 16:26:04 | erwin
więcej