Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

24-godzinny Kwietny Bieg

24-godzinny Kwietny Bieg

Lisowice zapraszają na 24-godzinny Kwietny Bieg który wystartuje 2 czerwca, tradycyjnie już o 18:00. Celem biegu jest upamiętnienie rozbudzenia ducha wolności, jakiego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Polski. Nazwa wzięła się od kwiatów tworzących dywany na papieskich drogach i szlakach przynoszonych przez witających.

Kwietny Bieg to przede wszystkim sztafeta, która obiega Polskę wzdłuż jej granic lądowych i morskich, jak również towarzyszące równolegle inne biegi w różnych miejscach Polski. Organizatorzy jednego z pierwszych takich biegów towarzyszących, wokół krakowskich Błoń, zauważyli pewną zależność: długość granic Polski to ok. 3530 km, a obwód Błoń - ok. 3530 m. I tak zapoczątkowali jednostkę Kwietnej Mili, czyli jedną tysięczną długości granic lądowych i morskich Polski - 3530 m. Pomysłodawcą i organizatorem biegu w Lisowicach jest dobrze znany i lubiany Krzysztof Brol, który czuwa całościowo nad biegiem już 9 rok.

Bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych za symboliczna kwotę 10zł. Bieg odbywa się na 1352 metrowej pętli posiadającej atest PZLA. Rekord należy do Tomasza Kulińskiego z WKB Meta - 201,448 km/149 okrążeń!

Trasa co roku jest świetnie oznaczona, a po zmroku pięknie oświetlana pochodniami i lampkami przez wspaniałych mieszkańców Lisowic. Nad zachowaniem ciągłości Biegu czuwała Sztafeta chorążych, która biegała z biało-czerwoną szarfą Każdy uczestnik, który pokona 10 Kwietnych Mil (35,3 km) otrzymał Certyfikat Uczestnictwa i pamiątkowy medal.

Zapisy dostępne tutaj

2017-05-29 07:27:11 | T.W.

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!