Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -7 °C, 19 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Staraj się zawsze być pożytecznym, lecz nigdy niezastąpionym." [M.Eibner-Eschenbach]

ZSOT Z DOBRĄ PRAKTYKĄ

ZSOT Z DOBRĄ PRAKTYKĄ

Kapituła Konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" przyznała projektowi „Razem Zbudujemy Europę”  realizowanemu w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych   tytuł "Dobrej praktyki".

Projekt realizowany był w 2016r. Zakładał wyjazd 20 uczniów technikum budowlanego na dwutygodniowe praktyki zagraniczne do wyspecjalizowanego ośrodka szkolenia praktycznego w Cottbus. Praktyka polegała na wykonywaniu prac budowlanych pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Podczas wykonywania prac uczniowie porozumiewali się z instruktorami wyłącznie w języku niemieckim. Dzięki wyjazdowi uczniowie poszerzyli słownictwo języka niemieckiego, nabyli kompetencji personalnych oraz podnieśli poziom swoich praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania prac budowlanych, co z pewnością zaowocuje na egzaminie zawodowym, jak również pomoże odnaleźć się w przyszłości na wymagającym rynku pracy.

-Jesteśmy niezwykle dumni, że organizowane przez nauczycieli naszej szkoły działanie uznane zostało za wzór do naśladowania. Zamierzamy współpracować z partnerem niemieckim w przyszłym roku i wysłać do Cottbus kolejną grupę budowlańców, a obecnie przygotowaliśmy projekt dla informatyków i mechaników i czekamy na akceptację Narodowej Agencji - mówią Katarzyna Myrcik, Jolanta Wróbel, Anna Giemza - Jurga i Daniel Łodziński, nauczyciele, którzy zainicjowali i zrealizowali wyróżniony projekt.

2017-05-28 22:29:37 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Więcej: ZSOT Lubliniec * edukacja * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!