Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

Na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego mieszkania?

Na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego mieszkania?

Zastanawiasz się nad tym, co jest najważniejsze podczas kupowania mieszkania? Już niebawem przed Tobą właśnie taki krok, gdzie będziesz musiał skupić się na znalezieniu nowego lokum i kompletnie nie wiesz na co zwracać uwagę? W takim razie koniecznie zapoznaj się z tym, co mamy Ci do przekazania poniżej, bowiem na pewno nie będziesz zawiedziony i zorientujesz się, na czym powinieneś się skupić.

 

Stan prawny

Jest to szczególnie ważne, kiedy mówimy o mieszkaniu z rynku wtórnego. Prawnicy http://dybka.com.pl/ podkreślają, że często bowiem to właśnie takie mieszkania są obciążone hipoteką lub długami właściciela, co w przypadku zakupu może nam przysporzyć wiele problemów, gdyż w przypadku hipoteki bank będzie miał pełne prawo zająć dane mieszkanie. Oczywiście przepisy prawa takie sytuacje ograniczają, ale nie da się niestety niczego tutaj wykluczyć całkowicie.

Lokalizacja mieszkania

Niekiedy ludzie przedkładają niższą cenę nad lokalizację mieszkania, a to jest bardzo duży błąd, ponieważ w pierwszej kolejności powinniśmy myśleć o tym, gdzie będzie się nam mieszkało najwygodniej. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby zadbać, żeby w pobliżu był łatwy dostęp do sklepów, szkół, czy urzędów. Warto również zorientować się w tym, czy komunikacja miejska w dane miejsce dociera, co może być szczególnie ważne dla osób dojeżdżających do pracy właśnie takimi środkami transportu.

Myśl przyszłościowo

To ważne, aby przy zakupie mieszkania brać pod uwagę nasze plany na przyszłość. Jeśli planujesz powiększenie rodziny, to kawalerka będzie zbyt mała, aby efektywnie wszystkich pomieścić. Lepiej wtedy zdecydować się na mieszkanie nieco bardziej wszechstronne, bo to gwarantuje komfort użytkowania dla całej rodziny. W ten sposób unikniesz sytuacji w przyszłości, że trzeba będzie kolejny raz martwić się zmianą lokum i się przeprowadzać. Niemniej jednak, tutaj też bardzo dużo będzie zależało od Twojej obecnej sytuacji finansowej.

Jak zatem widzisz, jest kilka takich czynników, na które zdecydowanie warto by było zwrócić swoją uwagę, ponieważ mają one niemałe znaczenie z punktu widzenia kupującego. Na pewno na bok należy odrzucić pośpiech, bowiem może się okazać, że podjąłeś złą decyzję i niestety nie zdążyłeś się z niej odpowiednio szybko wycofać. Właśnie z tego powodu zawsze warto jest podchodzić do takich działań z pełną rozwagą.

2017-06-01 10:01:08 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!