Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

Jak osiągnąć sukces w sprzedaży internetowej?

Jak osiągnąć sukces w sprzedaży internetowej?

Jesteś właścicielem sklepu stacjonarnego, jednak do tej pory nie odważyłeś się poszerzyć swojej aktywności o działalność internetową? Być może nadszedł moment, aby zrobić to właśnie teraz. Bo jak nie teraz to kiedy? Dopóki nie spróbujesz to nie przekonasz się, czy uda Ci się osiągnąć sukces także w sieci.

W pierwszej kolejności musisz założyć sklep. Najłatwiej będzie stworzyć go na jednej z najpopularniejszych platform na świecie – prestashop. Dzięki dostępnym całkowicie za darmo funkcjom uda Ci się stworzyć sklep internetowy o jakim zawsze marzyłeś, ale jakiego do tej pory nie miałeś odwagi otworzyć.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Jedno jest pewne – jeśli nie posiadasz doświadczenia w działaniu w branży e-commerce to musisz skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego od Ciebie. Nie ma innej rady. W innym wypadku nie dość, że nie zyskasz to jeszcze możesz stracić. Błędy mogą wystąpić praktycznie na każdym kroku. Możesz je popełnić w chwili tworzenia szablonu, prezentacji produktu czy tworzenia reklamy. Dlatego dobrze jest, aby nad całym projektem czuwał ktoś kto się na tym po prostu zna.

Zwiększ swoją sprzedaż

Na początku internetowej działalności nie czekaj aż klienci sami do Ciebie przyjdą tylko postaraj się ich do siebie przekonać. Z czasem liczba chętnych na oferowane przez Ciebie produkty może się zwiększać, jednak na starcie to Ty musisz zachęcić konsumentów do tego, aby skusili się na zakupy w Twoim sklepie.

Zintegruj swój sklep z mediami społecznościowymi. Jeśli wydaje Ci się, że nie ma to większego sensu to nawet nie wiesz w jak wielkim błędzie jesteś. Działania reklamowe są skuteczne wszędzie tam, gdzie znajduje się nasz target. Dotychczas przeprowadzone badania statystyczne pokazują, że reklama w takich serwisach jak Instagram czy Snapchat rośnie w siłę i przynosi całkiem niezłe zyski.

Nie możesz zamykać się na opinie klientów, musisz pozwolić im mówić. Niestety tak już jest, że ludzie zazwyczaj nie piszą nic, a jak już wyrażają opinie to są one negatywne. Musisz się na to przygotować i nie da się temu zapobiec. Jeśli nie umożliwisz swoim klientom wyrażania opinii o produktach na stronie swojego sklepu to będą je i tak pisać tylko że w innej części Internetu. Pozwól im mówić, a przy okazji czerp z ich opinii to co dla Ciebie najważniejsze. Wszelkie wskazówki i rady traktuj z należytą powagą, a wytykane Ci mankamenty bezwzględnie poprawiaj.

2017-05-31 11:43:19 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!