Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie znam większego poświęcenia niż podanie ręki człowiekowi, który całkowicie upadł na duchu. " [Mikołaj Gogol]

Spotkanie lublinieckich przedsiębiorców

Spotkanie lublinieckich przedsiębiorców

5 czerwca 2017 o godzinie 16.00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu odbędzie się spotkanie pod tytułem "Porozmawiajmy o Lublinieckim Rynku". Wydarzenie kierowane jest do wszystkich mieszkańców i właścicieli lublinieckich firm i przedsiębiorstw a jego tematem przewodnim będzie idea wspierania lokalnego biznesu. Wstęp wolny

"Koncepcja spotkania z przedsiębiorcami powstała na skutek szeregu rozmów i próśb dotyczących wsparcia przez Radę Miasta i Burmistrza swymi działaniami lublinieckich podmiotów gospodarczych, a w szczególności tych, mających siedziby przy lublinieckim rynku. Przedsiębiorcy martwią się coraz większym spadkiem obrotów i zmniejszeniem ruchu klientów w tej właśnie części miasta. Winą za zaistniałą sytuację obarczają centra handlowe, powstające na obrzeżach miasta, które sukcesywnie przejmują ich klientów. Trudno nie przyznać im racji, skoro z doświadczenia wiemy, iż właśnie w takich centrach, oprócz różnorodności towarów i wszelakich usług mamy również wygodny parking i bardzo dogodne godziny handlu a to dla wielu klientów jest priorytetem.
Aby móc zapoznać się z aktualnymi potrzebami i bolączkami przedsiębiorców i usłyszeć ich głos, chcemy wywołać publiczną dyskusję, która określi kierunki i ramy działań pomocowych jakie mogłaby podjąć nasza Rada Miasta na czele z Burmistrzem. Podobna sytuacja ma miejsce w cały kraju, dlatego też chcemy także porównać jak ewoluują starówki w innych miastach, jakie są trendy i możliwości. W wyniku planowanych rozmów z podmiotami gospodarczymi bezpośrednio zainteresowanymi tą skomplikowaną sytuacją, chcemy wypracować założenia niezbędne do stworzenia projektów uchwał zwalniających z podatku od nieruchomości w ramach pomocy "De Minimis", którymi będą mogły się zająć Komisja Ekonomiczna pod przewodnictwem Radnej Iwony Janic, czy też Komisja Gospodarcza pod moim przewodnictwem - mówi Radny Mikołaj Naczyński.
Obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta Edward Maniura przedstawi prezentację dotyczącą aktualnych i planowanych inwestycji miejskich. Na spotkaniu obecna też będzie Dyrektor PUP Lubliniec pani Jadwiga Kandora, która zapozna zebranych z założeniami Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz możliwościami pozyskiwania z niego środków na szkolenia dla pracodawców i pracowników. W spotkaniu weźmie udział również właściciel firmy, który utworzył program wspierający lokalnych przedsiębiorców a całość zamknie prezentacja nowoczesnych produktów bankowych przeprowadzona przez PKO BP S.A.
Jeśli chcecie Państwo rozwijać swój biznes i dowiedzieć się jak uzyskać pomoc, koniecznie skorzystajcie z zaproszenia i weźcie udziału w spotkanie - WSTĘP WOLNY.

 

2017-05-16 10:49:11 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * Muzeum Edyty Stein

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!