Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.


Pogoda:  °C, km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Spójrz na morze: wpływa do niego tysiące rzek, a mimo to się nie przepełnia. Podobnie jest z ludzkim sercem- nigdy nie jest zadowolone, nawet jeżeli człowiek potrafi kamienie zmieniać w złoto." [Mądrość chińska]

Oferta handlowa w 6 krokach

Oferta handlowa w 6 krokach

Kluczowym elementem wszystkich relacji z klientami jest odpowiednia oferta handlowa. Oferty możemy tworzyć w formie kilku zdań w mailu lub wielostronicowego załącznika. Warto jednak zadbać o to, żeby Twoja propozycja była nie tylko atrakcyjna, ale także konkretna i zrozumiała. Jak napisać ofertę handlową oraz jak wyglądają przykładowe oferty sprzedażowe?

Czym jest oferta handlowa? Jest to dosyć szerokie pojęcie, które zawiera w sobie zarówno katalog ofertowy wraz z cennikiem, jak i zaproszenie do współpracy i negocjacji. Bez względu na to, co chcesz przedstawić w swojej ofercie sprzedaży ważne aby na tyle zainteresować klienta, by dokonał zakupu. Dzięki temu masz szansę na wymierne zyski i wzmocnienie pozycji swojej firmy na rynku.

Jak napisać ofertę handlową?
Nie ma uniwersalnego modelu oferty sprzedażowej, który sprawdziłby się w każdej sytuacji. Wszystko zależy od rodzaju firmy, którą prowadzisz, produktów lub usług, jakie chcesz sprzedać, a także odbiorców, do których kierujesz swoją ofertę. Wszystkie te elementy są zmienne, dlatego musisz być elastyczny. Mimo że nie ma uniwersalnego schematu tworzenia, istnieje kilka sprawdzonych tricków, które powinny zwiększyć efektywność Twojej oferty handlowej.
Przede wszystkim pamiętaj, że oferta powinna być atrakcyjna wizualnie, nieskomplikowana i przejrzysta. Nie może też być zbyt długa, bo szybko znudzi potencjalnego klienta. Warto także postawić na oryginalność, żeby przyciągnąć uwagę odbiorcy. Inspiracją mogą być przykładowe oferty sprzedażowe innych firm. Dobra oferta musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa i jej kontrahenta - pamiętaj więc, żeby ich bezmyślnie nie kopiować. Zmodyfikuj dostępne szablony i stwórz własną, niepowtarzalną ofertę handlową.
Przygotowałeś ofertę handlową? Sprawdź, jak przygotować się do spotkania z klientem pod linkiem https://6krokow.pl/jak-przygotowac-sie-do-spotkania-z-klientem/

6 kroków do idealnej oferty handlowej

KROK 1 – Podanie ważnych informacji
Zamieść niezbędne elementy, które muszą się znaleźć w każdej ofercie sprzedażowej. Są to: tytuł dokumentu, nazwa firmy, do której jest skierowana, nazwa i dane Twojej firmy, telefon kontaktowy do osoby, która odpowie na ewentualne pytania w sprawie oferty, a także spis treści, który jest niezbędny przy dłuższych dokumentach.
KROK 2 – Charakterystyka Twojej firmy
Napisz krótko, czym zajmuje się Twoja firma, jak długo istnieje na rynku, w czym się specjalizuje oraz jaką ma misję i cele. Warto wypunktować najważniejsze rzeczy, ponieważ długie teksty zniechęcają czytelnika. Dzięki temu zwiększysz szanse na to, że klient zapozna się z najważniejszymi elementami.
KROK 3 – Informacja o współpracy
Dobrze jest zamieścić w ofercie handlowej logotypy klientów, z którymi już współpracowaliśmy. Możesz także dodać ich pisemne referencje. Zwiększy to wiarygodność i renomę firmy.
KROK 4 – Przedstawienie oferty
Jest to zaprezentowanie swojej oferty i dokładny opis produktów lub usług, które chcemy sprzedać. Ważna jest zarówno atrakcyjna forma podania, jak i prosty oraz zrozumiały język. Opisy muszą być szczegółowe, ale w miarę krótkie, żeby klient nie musiał tracić zbyt wiele czasu na ich przeczytanie.
KROK 5 – Korzyści z zakupu
Informacja o korzyściach, jakie może zyskać klient, mogą skutecznie zachęcić go do zakupu lub zainteresowania się danych produktem. Musisz wyróżnić się na tle konkurencji i przedstawić swoją ofertę sprzedażową w taki sposób, aby klient wiedział, że Twoja firma oferuje najlepsze warunki.
KROK 6 – Cennik produktów lub usług
W Twojej ofercie koniecznie musi znaleźć się wykaz cen oraz informacje o sposobach realizacji zamówień i formach płatności. Te elementy niewątpliwie interesują klientów i mają wpływ na ich późniejsze decyzje.

Jak widać, pisanie oferty sprzedażowej nie jest wcale takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dzięki nim napiszesz ofertę handlową, która zainteresuje i sprowokuje klientów do zakupu.

2017-05-15 08:50:11 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!