Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -3 °C, 18 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Naprawa samochodu – skąd wziąć pieniądze?

Naprawa samochodu – skąd wziąć pieniądze?

Ktoś kiedyś powiedział, że samochód to prawdziwa skarbonka. Posiadanie samochodu wymaga naprawdę sporych i regularnych wkładów finansowych, więc warto dwa razy zastanowić się, czy na dany model będzie mnie stać – i mowa tutaj nie tylko o uzbieraniu odpowiedniej kwoty na zakup samochodu.

Samochód to skarbonka? Polemizujmy, ponieważ jest jedna zasadnicza różnica. Wrzucając do skarbonki pieniądze, kumulujemy daną kwotę, którą w dowolnym momencie możemy po prostu wyjąć i użyć. W przypadku samochodu, warto zdawać sobie sprawę, że finansując kolejne naprawy, opłacając składki, kupując paliwo – już nigdy tych pieniędzy nie odzyskamy. Nawet oddając auto do lakiernika, aby wykonał stosowne poprawki, nie sprzedamy dzięki temu samochodu za taką kwotą, za jaką go kupiliśmy. Taka praktyka pomoże nam go sprzedać szybciej i trochę drożej niż wg ceny rynkowej, ponieważ na kliencie samochód zrobi większe wrażenie, będzie prezentował się wizualnie lepiej, ale nie zyska na wartości. Takie są reguły rynku. Nowe samochody, zależnie od konkretnego modelu, w ciągu trzech lat tracą na wartości nawet aż 50%! Są to ogromne sumy!

Posiadając samochód, trzeba liczyć się z tym, że w każdej chwili możemy być zmuszeni do wyłożenia pieniędzy na naprawę – trudno szacować kwotę, ale spodziewajmy się nawet 3000 zł, gdy dojdzie do naprawy silnika. Najniższy koszt wymiany łańcucha rozrządu, mowa o samej części, to 600 zł. Ile elementów, praktycznie tyle potencjalnych usterek, więc warto przygotować się na „czarną godzinę”, gdy nasze auto, niejednokrotnie jedyny środek transportu do pracy, odmówi nam posłuszeństwa.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że trudno odłożyć sporą sumkę pieniędzy na potencjalne naprawy samochodu i wszystkie koszty eksploatacyjne. Dlatego dobrze mieć tak zwanego asa w rękawie, czyli wiedzę, skąd wziąć pieniądze w nagłej potrzebie.

Polecamy chwilówki i pożyczki pozabankowe, o które możemy wnioskować za pośrednictwem Internetu. Wystarczy, że posiadamy dowód osobisty, numer telefonu komórkowego oraz konto bankowe, którego jesteśmy właścicielem. Największą zaletą pożyczek przez Internet jest fakt, że pieniądze na naszym koncie mogą znaleźć się nawet do 15 minut od złożenia wniosku. Niektóre firmy reklamują nawet, że cała procedura wypełnienia wniosku i otrzymania pieniędzy, zajmie nam kwadrans. Oczywiście bez wychodzenia z domu i z dostępem do Internetu. Dla ułatwienia, aby klient nie pogubił się w gąszczu ofert, tworzone są różnego rodzaju porównywarki pożyczek. Porównywarka chwilówek skupia w jednym miejscu najważniejsze informacje o firmach pozabankowych, ofertach i umożliwiają szybkie wnioskowanie o pożyczkę.

Poza tym wiele firm udzielających pożyczek online oferuje pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo. To znaczy, że jeżeli jesteśmy nowym klientem danej firmy, biorąc pożyczkę np. rzędu 1000 zł na 30 dni, będziemy zwolnieni z jakichkolwiek opłat i prowizji, czyli po prostu w wyznaczonym terminie oddajemy dokładnie 1000 zł. W ofercie znajdziemy również firmy takie jak ratkomat.pl, które z kolei udzielają pożyczek na wysokie kwoty z długim okresem spłaty. To chyba naprawdę spore udogodnienie w kryzysowej sytuacji finansowej.

2017-05-30 09:25:10 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 1 dodaj

BEZCZELNY ARTYKUŁ!!!
Bezczelny jest ten artykuł. Powinno się prawnie zabronić udzielania tego typu pożyczek na lichwiarskim oprocentowaniu. LUDZIE NIE BIERZCIE TYCH POŻYCZEK!!!
2017-05-31 11:51:00 | Robin of Loxley
więcej