Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 18 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Czy warto uregulować zobowiązanie finansowe wcześniej?

Czy warto uregulować zobowiązanie finansowe wcześniej?

Eksperci rynku finansowego doradzają swoim czytelnikom, by wcześniej spłacali zaciągane kredyty i pożyczki. Sugerują, że warto zrobić to za wszelką cenę, nawet kosztem obniżenia wydatków i standardu życia. Dobrze jest jednak zastanowić się nad tymi sugestiami. Okazuje się bowiem, że nie zawsze są one właściwe i dają zamierzony efekt. Nasuwa się zatem pytanie: jak postępować rozsądnie?

Pamiętaj o kosztach

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że każda pomoc finansowa wiąże się z tym, że oddaje się więcej, niż zostało nam przyznane. Jest to związane przede wszystkim z oprocentowaniem. Ponadto do kosztów zalicza się też ubezpieczenie. Może być ono obowiązkowe lub dobrowolne. Wiadomo przy tym, że w pierwszym przypadku wysokość rat będzie zdecydowanie wyższa. Czasem jednak warto ponieść ten koszt. Dlaczego? Zyskuje się wówczas zabezpieczenie przed wpływem zdarzeń losowych na niezdolność do spłaty kredytu. Oznacza to, że kredytobiorca będzie zwolniony z obowiązku zwrotu pożyczonej kwoty, w przypadku braku pracy, niezdolności do jej wykonywania lub śmierci.

Ostatnim kosztem jest ten, który ponosi się w związku z opłatami. To wszelkie prowizje i inne im podobne wydatki. Warto zwrócić też uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania – stanowi sumę wszystkich kosztów obsługi kredytu. Takimi samymi wytycznymi rządzą się pożyczki ratalne – ratkomat.pl. Dane na ten temat można zatem znaleźć na przytoczonej tu serwisie. Wówczas możliwe staje się zapoznanie ze szczegółami tej znakomitej oferty.

Poszukuj rzetelnych informacji w Internecie

Poruszana przez nas problematyka jest dość złożona. By móc swobodnie poruszać się w jej obrębie, trzeba zgłębić szczegóły. Wiele przydatnych wiadomości można znaleźć dzięki serwisowi pozyczkowy-portal.pl. Stanowi on znakomite źródło wiedzy na temat różnych pożyczek dostępnych w sieci. Zasadniczym problemem nadal pozostaje jednak kwestia wcześniejszej spłaty. Najczęściej wiąże się ona z obowiązkiem uiszczenia odpowiedniej opłaty. Koniecznością jest również to, by zwrócić się z pytaniem o zgodę na podjęcie tych działań. Zapytanie w tej sprawie musi zostać skierowane do Biura Obsługi Klienta. Pracujący tam specjaliści udzielają rzetelnych informacji na temat wszystkich najważniejszych wątpliwości.

Niektóre banki nie lubią wcześniejszych spłat

Często można spotkać się z tym, że niektóre instytucje finansowe są negatywnie nastawione do tego, że klient rozstanie się z nimi wcześniej, niż zakładano. Dlaczego? Powód jest bardzo prozaiczny – pozostawi w instytucji mniej pieniędzy. Na szczęście w przestrzeni internetowej funkcjonują firmy, które przyzwalają na opisywane działania skierowane w stronę klienta. Dają one pełną swobodę działań i tym samym stanowią chlubny wyjątek w magmie konkurencji. Informacje na ich temat warto sprawdzać na witrynach poświęconych tematyce finansowej. Wówczas zyskuje się pewność pełnej elastyczności w zakresie spłacania zadłużenia. To bardzo komfortowe dla każdego kredytobiorcy.

2017-05-29 22:09:48 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!