Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość." [John Stuart Mill]

Europa kształci zawodowo

Europa kształci zawodowo

Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Europa kształci zawodowo” realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+ odbyła się w ZSZ w Lublińcu 21 kwietnia 2017. W spotkaniu brali udział: dyrekcja szkoły, Jadwiga Kandora – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublińcu, Iwona Wojewódka – dyrektor Zakładu Karnego w Lublińcu, Małgorzata Wieczorek – mistrz fryzjerstwa, Eugeniusz Pradela – kierownik Powiatowego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu, nauczyciele i uczniowie.

Mechanicy i fryzjerki odbyły staż w HWK Potsdam w Niemczech, natomiast gastronomicy w ADC College w Wielkiej Brytanii. Konferencję prowadziła koordynator projektu Renata Pruska. Uczeń klasy technik pojazdów samochodowych Jakub Kandora przedstawił wrażenia uczniów po pobycie w Niemczech. Podczas konferencji zaprezentowano film „Co dał Ci zagraniczny staż” oraz metamorfozy uczestniczek projektu wykonane przez fryzjerów pod kierunkiem Aleksandry Koszarek – nauczyciela fryzjerstwa. Uczennice przygotowały do spotkania zarówno koleżanki z klasy gastronomicznej, jak i nauczycieli. Przeprowadzone stylizacje były dowodem na to, że staż w Niemczech był doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat nowych trendów we fryzjerstwie.
Uczennice z branży gastronomicznej dla wszystkich uczestników konferencji przygotowały poczęstunek. Na stole dominowały potrawy, których wykonania uczyły się w placówkach gastronomicznych w Londynie. Każdy uczeń biorący udział w projekcie otrzymał Certyfikat Uczestnictwa.
Projekt „Europa kształci zawodowo” został bardzo pozytywnie oceniony zarówno przez samych uczestników, jak i towarzyszących im opiekunów oraz Dyrektor Szkoły Jolantę Kardas.

2017-05-05 11:38:12 | Jolanta Skubala

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * edukacja * Zespół Szkół Zawodowych

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!