Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  4 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić. " [Stanisław Jerzy Lec]

Zanim przepłacisz za ubezpieczenie, zrób porównanie ofert!

Zanim przepłacisz za ubezpieczenie, zrób porównanie ofert!

Obecnie panuje moda na porównywanie produktów i usług przed ich zakupem. Takie możliwości daje internet, gdzie za pomocą prostych narzędzi można poznać nie tylko szczegóły, ale i cenę ubezpieczenia mieszkania, pożyczki bankowej czy sportowych butów.

Możliwości porównania jest coraz więcej, ponieważ dziś założenie i rozwój firmy z dowolnej branży jest praktycznie niemożliwy bez współudziału internetu. Taki trend dotyczy szczególnie ubezpieczeń, a konkretnie polis mieszkaniowych (na mieszkanie, dom i dom w budowie), gdzie gotowy produkt jest praktycznie dostępny od ręki.

Gdzie najtańsza polisa mieszkaniowa?

Kupujący ubezpieczenie dla swojej nieruchomości ma do wyboru znalezienie odpowiedniej oferty w placówce Towarzystwa ubezpieczeń, jak i w sieci. Pierwsze rozwiązanie polega na spotkaniu się z agentem w oddziale zakładu ubezpieczeń i omówieniu proponowanych warunków.

Jaki jest główny mankament szukania polisy w trybie, powiedzmy, offline? Zainteresowany kupnem polisy musi poświęcić swój czas na wizytę w placówce, która z reguły otwarta jest do późnych godzin popołudniowych. Chcąc natomiast uzyskać porównanie ofert, trzeba zarezerwować więcej czasu, a w większości przypadków przemieszczać się między punktami obsługi klienta.

W efekcie kilka spotkań z doradcami może spowodować natłok niepotrzebnych informacji, z których będzie wynikała pozorna tylko oszczędność – zwłaszcza, że polisa mieszkaniowa jest produktem najtańszym spośród wszystkich rodzajów ubezpieczeń.

Znacznie prostszym sposobem, a właściwie narzędziem jest porównywarka ubezpieczeń w www.ubezpieczeniaonline.pl. Porównywarka jest przede wszystkim metodą pozwalającą oszczędzić czas i pieniądze – przeznaczone choćby na dojazd do oddalonych od siebie placówek.

Jak zrobić porównanie ubezpieczenia przez internet?

Zasada działania tego narzędzia nie jest skomplikowana, nie wymaga rejestracji użytkownika na stronie, a wyliczenie składki rocznej nie obliguje porównującego do zakupu ubezpieczenia. Warto także pamiętać, że porównywarka:

  • pozwala uzyskać wyniki wyszukiwania kilku produktów ubezpieczeniowych w jednym zestawieniu,
  • zapewnia komfort poszukiwania oferty, a zainteresowany polisą nie musi odwiedzać każdej strony ubezpieczyciela z osobna,
  • gwarantuje zgodność cen z zestawienia w stosunku do rzeczywistej oferty,
  • umożliwia nie tylko wygenerowanie kilku polis według tych samych ustawień, ale również zakup drogą online,
  • proponuje dobranie składników polisy według indywidualnych cech (umów dodatkowych).

Po wykonanym porównaniu wystarczy zamówić ubezpieczenie domu na www.ubezpieczeniaonline.pl i już na drugi dzień polisa będzie obowiązywała z uwzględnieniem posiadanego zakresu.

Zbędny agent ubezpieczeniowy

Nie ulega wątpliwości, że ostateczny rachunek za polisę mieszkaniową będzie mniejszy, jeśli zakup ubezpieczenia nastąpi przez internet. Decyduje choćby wygoda zakupu u krótszy czas realizacji zawarcia umowy.

Rola agenta ubezpieczeniowego przy wybieraniu polisy online jest ograniczona do zera, co nie znaczy, że kontakt z przedstawicielem danego Towarzystwa nie nastąpi. Pomoc agenta będzie nieoceniona w kilku przypadkach:

  • ubezpieczony będzie chciał rozszerzyć zakres posiadanej polisy – wówczas agent oblicza ewentualną różnicę do pokrycia i przygotowuje aneks do umowy,
  • ubezpieczony chce przedłużyć umowę ubezpieczenia,
  • ubezpieczony, który wykupił polisę na dom w budowie i zakończył inwestycję może przekształcić polisę, która będzie dotyczyła domu mieszkalnego.

Podane przykłady nie wymagają za to osobistego spotkania. Wszystko można załatwić drogą telefoniczną bądź e-mailową. Tylko w razie zgłaszania szkody nie obejdzie się bez wizyty agenta czy rzeczoznawcy na miejscu zdarzenia.

2017-04-21 10:24:12 | W.P.

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!