Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  0 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Całe prawdziwe życie jest spotkaniem." [Martin Buber]

Operacja Rozpoznanie – Nowy Początek

Operacja Rozpoznanie – Nowy Początek

To już jedenasta wyprawa NINIWA Team, mimo że Ostatnie Okrążenie rzeczywiście miało być ostatnią wyprawą... w obecnej formie. I rzeczywiście skończyła się era wypraw, w której każda następna jechała dalej, szybciej, w więcej osób. W tym roku rowerzyści przejadą mniej kilometrów, ale za to w egzotycznym otoczeniu lodowców, wulkanów i gejzerów. Nowej odsłonie towarzyszy nowe logo grupy i całego Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA.

Działająca od 2007 roku grupa NINIWA Team była już w 52 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team'u jest ogromny - Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy. NINIWA Team w 2017 roku pojedzie na Islandię, a dokładniej rzecz biorąc poleci. To zupełna nowość w historii naszych wypraw. Rowerzyści co prawda wyruszą z Kokotka, jednak ich pierwszym celem będzie lotnisko, z którego polecą do Reykjaviku, stolicy Islandii. Okrążenie wyspy potrwa trzy tygodnie.

Intencja:
Tym razem rowerzyści będą ofiarowywać przejechane kilometry w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Termin:
Początek akcji – wyjazd z Kokotka 9.08.2017 r.
Zakończenie – powrót do Kokotka 2.09.2017 r.

Nowy początek dla NINIWA Team

Pomimo niesprzyjającej pogody, z charakterystyczną dla siebie werwą, 18 kwietnia wyruszyła z Kokotka pierwsza wyprawa przygotowawcza NINIWA Team przed tegoroczną Operacją Rozpoznanie: Nowy Początek.

Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym aura nie rozpieszcza rowerzystów. Kiedy po porannej Mszy św. wyjeżdżali z Lublińca, termometry wskazywały zaledwie dwa stopnie powyżej zera. Pogoda jednak nigdy nie odstraszała rowerzystów aspirujących do dołączenia do wyprawy prowadzonej przez o. Tomasza Maniurę OMI. W tym roku zgłosiło się już ponad 120 chętnych osób! 20 z nich zniechęciła już sama pogoda. O miejsce w 40-osobowym składzie walczy pozostałych 100 rowerzystów! Z powodów logistycznych liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów oraz sprawne przejechanie dwóch wypraw kwalifikacyjnych – to konieczność przy tak dużym zainteresowaniu.

Po wieczornej odprawie organizacyjnej w Poniedziałek Wielkanocny, nazajutrz grupa wyruszyła w pięciu kolumnach i w trybie charakterystycznym dla NINIWA Team, czyli bez planu na nocleg, ze wszystkimi bagażami na rowerach, oczywiście z namiotami i gotowością do spania pod chmurką. Zgodnie ze swoimi założeniami, przejeżdżają minimum 150 km dziennie.

2017-04-20 08:58:38 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Więcej: noclegi * niniwa * Kokotek

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!