Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda: -2 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie. " [Vincent van Gogh]

Męski portfel na karty kredytowe i dokumenty – czy rzeczywiście taki praktyczny

Męski portfel na karty kredytowe i dokumenty – czy rzeczywiście taki praktyczny

Większość mężczyzn nie lubi nosić portfeli, ale licznych plastikowych kart i dokumentów nie da się nosić w kieszeni, ponieważ szybko ulegną zniszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego portfela.

Zalety cienkiego portfela

Producenci galanterii skórzanej dostrzegli zmianę czasu i swoim klientom oferują cienkie portfele, slim wallet. Ich największą zaletą są niewielkie rozmiary, które nie powodują wypychania kieszeni spodni lub marynarki. Oferowane są w wersji eleganckiej, wykonane z dobrej jakości skóry, ale dla młodzieży oferują tańsze modele wykonane z tkaniny i modnym wzornictwie. Każdy ma możliwość wybrać portfel zgodnie z własnym gustem.

Jak wybrać praktyczny portfel – na co zwrócić uwagę?

Wielu mężczyzn przekonało się, że nie wszystkie modele slim wallet są praktyczne i spełniają swoje funkcje, ale o tym przekonali się na własnej skórze. Oto kilka wskazówek czym się kierować lub nie przy wybieraniu odpowiedniego i praktycznego portfela.

 1. Marka – oczywiście portfel markowy dodaje prestiżu, ale nie oznacza to, że jest dobrej jakości i funkcjonalny. Najlepszym sposobem jest wybieranie portfeli produkowanych przez firmy specjalizujące się w galanterii skórzanej. Mamy wtedy gwarancję jakości wykonania i kilkadziesiąt modeli do wyboru.

 2. Przeznaczenie – przed zakupem warto się zastanowić, co w portfelu chcemy trzymać. Jeżeli ma być on schowkiem na wszystkie potrzebne drobiazgi (karty, klucze, dokumenty, pieniądze) to warto wybrać portfel w stylu saszetki, nie można go jednak schować do kieszeni, bo nadmiernie ją wypcha i obciąży. Jeżeli chcemy przechowywać w nim tylko karty i dokumenty, to wystarczy portfel płaski.

 3. Zamykanie – niby drobiazg, ale bardzo ważny. Odsuwanie zamka, otwieranie zatrzasku zawsze zajmuje trochę czasu, najlepsze są portfele nie zapinane, otwierane jak książeczki.

 4. Materiał i wykonanie – najtrwalsze są modele wykonane ze skóry bydlęcej i jagnięcej garbowane naturalnie, skóra farbowana, lakierowana szybko się niszczy. Na takich portfelach widać wszystkie zarysowania, a po pewnym czasie powłoka się łuszczy.

brdo.jpg

Co bezwzględnie musimy zmieścić w portfelu?

Po analizie okazuje się, że tych rzeczy nie jest aż tak wiele:

 • dowód osobisty,

 • prawo jazdy,

 • dowód rejestracyjny z polisami ubezpieczeniowymi,

 • karty bankomatowe (wystarczy kredytowa i debetowa),

 • karty lojalnościowe (opcjonalnie),

 • karty wstępu do klubów,

 • kilka banknotów.

Najczęściej w portfelu chcemy upchać jeszcze kilka innych, zupełnie niepotrzebnych drobiazgów:

 • zdjęcia żony i dzieci – możemy je zapisać w telefonie,

 • wydruki z bankomatu i paragony ze sklepu – po sprawdzeniu należy je wyrzucić,

 • dodatkowe karty bankowe – można korzystać z aplikacji mobilnych,

 • wizytówki – do tego służą odrębne wizytowniki.

 

brod2.jpg

Idealny portfel

Duży wybór modeli znajdziemy m.in na Gentle-man.pl, zdecydowanie najlepsze są te z kaskadowym rozmieszczeniem kieszonek na karty, nietrudno je wtedy ułożyć tak, by były widoczne i łatwe do wyciągnięcia, zwłaszcza te najczęściej używane.

Nawet w cienkim portfelu może być zamykana kieszonka do przechowywania kilku monet o większym nominale (2, 5 zł), które mogą być konieczne. Na większą ilość bilonów warto zaopatrzyć się w osobną bilonówkę. Idealny portfel musi mieć większą kieszeń na dowód rejestracyjny i banknoty. Nie powinien mieć natomiast żadnych wykończeń materiałowych, które niczemu nie służą, ale zwiększają gabaryty portfela.

2017-05-05 21:38:16 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!