Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -5 °C, 10 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Kasia Bukalska laureatką Olimpiady Historycznej – czwarta w Polsce!

Z radością informujemy, że uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza, Katarzyna Bukalska, z klasy III A, została laureatką XLIII Olimpiady Historycznej. Czwarte miejsce, które zajęła, to najwyższa lokata uzyskana w historii startów naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Na podkreślenie zasługuje również to, że Kasia jako pierwsza w historii szkoły zdobyła dwa tytuły laureata, będąc w zeszłym roku laureatką Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Maturzystce gratulujemy sukcesu - jest prawdziwą dumą szkoły i Lublińca!
Uzyskany tytuł daje zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii i wynik 100% na świadectwie, co oznacza wstęp na wszystkie kierunki humanistyczne na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce. Zawody finałowe etapu centralnego olimpiady rozgrywane były od 7 do 10 kwietnia w Gdańsku i wzięło w nich udział 94 uczniów. Kasia, która specjalizuje się w epoce nowożytnej, najpierw napisała wypracowanie na temat politycznych i społecznych skutków reformacji w Europie w XVI-XVII wieku. Następnym etapem była analiza tekstów źródłowych. Nasza uczennica, jako jedna z nielicznych, w zawodach finałowych otrzymała z tego zadania ocenę celującą, doskonale analizując materiał źródłowy dotyczący rokoszu sandomierskiego. W kolejnej części etapu finałowego – eliminacjach ustnych, również otrzymała ocenę celującą, odpowiadając na pytania dotyczące powstania kościuszkowskiego, tzw. wielkiej smuty w Rosji oraz pozycji króla w systemie władzy w Rzeczpospolitej w XVII wieku. Kasia okazała się również najlepsza z 5 reprezentantów województwa śląskiego w finale olimpiady, potwierdzając, że wygranie zawodów okręgowych w województwie nie było przypadkiem. Kasi oraz jej opiekunowi naukowemu panu dr Sebastianowi Ziółkowi serdecznie gratulujemy i czekamy na następców!

 

2017-04-14 11:48:11 | S. T-W. ZS im. A. Mickiewicza - Partner Lubliniec

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!