Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie. " [Vincent van Gogh]

Laureat Ogólnopolskiego konkursu „Fizyka a Ekologia”

Laureat Ogólnopolskiego konkursu „Fizyka a Ekologia”

Dawid Bogawski uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. A.Mickiewicza został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyka a Ekologia” im. prof. Mieczysława F. Pazdura. Jego pracę „Teoria chaosu. Proste modele ze złożonym zachowaniem: o teorii chaosu w ekologii” oceniono jako jedną z najlepszych w Polsce.

Temat pracy został zaproponowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. 6 kwietnia Paweł zaprezentował swe przemyślenia na finale ogólnopolskim, gdzie z rąk organizatorów konkursu – Stowarzyszenia „Z nauką w przyszłość” – odebrał nagrodę. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej.
Oprócz tego konkursu Dawid wraz z uczniami klasy IIa brał udział w finale konkursu „Wyścig szczoteczek” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach, natomiast Kamil Przybyła z klasy IIa zakwalifikował się do finału konkursu „Fascynująca Fizyka” organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Uczniowie klasy II Krzysztof Piłot, Franciszek Strzelczyk, Paweł Siegmund zakwalifikowali się do „szerokiego finału” XXXIX Drużynowego Konkursu z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży.

2017-04-14 11:44:06 | S. T-W. ZS im. A. Mickiewicza - Partner Lubliniec

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!