Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Całe prawdziwe życie jest spotkaniem." [Martin Buber]

Spraw, żeby Twoja rodzina po majówce miała gdzie mieszkać

Spraw, żeby Twoja rodzina po majówce miała gdzie mieszkać

Zbliża się długi weekend majowy, który zapewne większość z nas ma już zaplanowany. Część udaje się na wycieczki do bliskich okolic miejsca naszego zamieszkania, kiedy inni decydują się na wyjazd poza granice naszego kraju.

Bez względu na to, jaki obrałeś cel swojej letniej podróży, nie zapomnij o zapewnieniu bezpieczeństwa dla swojego domu. Wydawać by się mogło, że co wielkiego może się wydarzyć podczas Twojej 3 dniowej nieobecności. Wbrew pozorom dużo i jeśli jesteś głową rodziny to właśnie Twoją rolą jest, aby temu zapobiec lub zminimalizować skutki nieszczęśliwego zdarzenia.

Jak ochronić mieszkanie?

Dobrze by było, żebyś przeszedł się po domu i obiektywnie ocenił, w jaki sposób do środka może dostać się potencjalny złodziej. Być może wychodząc z domu zostawiasz uchylone okna, przez co złodziej ma nieco ułatwione zadanie? W taki sposób możesz dostrzec rzeczy, które na co dzień Ci umykają. Jeśli nie masz zamontowanych rolet antywłamaniowych to jest to najlepszy moment, aby takowe sobie sprawić.

Dobrym pomysłem będzie również montaż systemy antywłamaniowego. Pamiętaj jednak, że takiej operacji nie da się przeprowadzić z dnia na dzień, dlatego jeśli rozważasz montaż drzwi i rolet antywłamaniowych w swoim domu to koniecznie zorganizuj to na długo przed swoim wyjazdem.

Masz życzliwego sąsiada, który od czasu do czasu mógłby doglądać Twojego mieszkania? A może ktoś z Twojej bliskiej rodziny mógłby wpadać co jakiś czas, żeby choćby podlać znajdujące się w nim kwiatki? Każdy pomysł jest dobry, aby zniechęcić złodzieja do włamania. Jeśli będzie miał on wrażenie, że w mieszkaniu przez cały czas ktoś się znajduje to najprawdopodobniej szybko zrezygnuje z dokonania włamania.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń

Pochłaniający dorobek życia pożar, powódź zalewająca całe mieszkanie, silne wiatry wywołujące masę zniszczeń. Takie scenariusze także mogą mieć miejsce pod Twoją nieobecność. Ale nie tylko. Nawet jeśli będziesz w takim momencie w mieszkaniu to najprawdopodobniej i tak nie będziesz w stanie im zapobiec. Człowiek zazwyczaj przegrywa walkę z naturą. Jedyne co możesz zrobić, aby zminimalizować skutki katastrofy to już teraz zatroszczyć się o polisę dedykowaną obiektom mieszkalnym (np. https://www.masterquote.co.uk/home-insurance). W ten sposób, w razie zajścia w Twoim domu nieszczęśliwego zdarzenia, które przyniesie Ci straty otrzymasz od towarzystwa ubezpieczeniowego rekompensatę finansową na pokrycie kosztów ich usunięcia.

2017-04-11 13:27:47 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!