Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Całe prawdziwe życie jest spotkaniem." [Martin Buber]

Za co kochamy stare samochody?

Za co kochamy stare samochody?

Nowoczesne maszyny zdecydowanie zdominowały polskie drogi. Co chwila mija nas innowacyjny model samochodu, który każdy chciałby mieć, ale nie każdego na niego stać. Zdecydowana większość musi zadowolić się nieco starszymi pojazdami, które mają gorsze parametry techniczne.

Wydawać by się mogło, że cena starych samochodów nigdy nie będzie tak wysoka, jak w przypadku aut prosto z salonu. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości kultowe modele samochodów zabytkowych sprzedawane są za krocie, przez co na ich kupno pozwolić mogą sobie tylko ci najmożniejsi.

Poważanie i prestiż

Samochody fascynowały ludzi od zawsze. Te droższe, dużo mniej popularne były swego rodzaju wyznacznikiem bogactwa, ich posiadanie świadczyło o zamożności i dobrobycie właściciela. W XXI wieku posiadanie samochodu nie jest niczym dziwnym. Praktycznie każda rodzina posiada własne cztery kółka, które ułatwiają jej przemieszczanie się od punktu A do punktu B i załatwianie codziennych sprawunków.

Swobodny dostęp do samochodów produkowanych masowo sprawił, że część ludzi zapragnęła nieco wyróżnić się z tłumu i wejść w posiadanie pojazdów, na których kupno pozwolić mogą sobie jedynie nieliczni. Mowa tu rzecz jasna o starych samochodach i pojazdach zabytkowych, w które zdecydowanie opłaca się lokować kapitał. Dobrze zainwestowane środki można bez problemu podwoić lub potroić, wystarczy jedynie wiedzieć jaki model opłaca się wybrać.

Jak ustrzec się problemów?

Posiadacze oldtimerów cieszą się możliwością odrestaurowywania swoich skarbów oraz mają doskonały pretekst do nawiązywania nowych znajomości z innymi właścicielami tego typu aut. Czasami pojawi się problem, który trudno jest rozwiązać w pojedynkę przez co warto jest skonsultować się z inną osobą dzielącą naszą pasję.

Ulepszanie starych modeli aut to nie lada wyczyn. Trzeba się nie tylko znać na rzeczy, lecz również wiedzieć jakie części wybrać. Poza tym każdy właściciel powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie jest w stanie przeprowadzić danej operacji z powodzeniem, to lepiej w ogóle się za nią nie zabierać, gdyż można jedynie pogorszyć sprawę.

Aby uniknąć dodatkowych wydatków związanych z naprawą uszkodzonego pojazdu warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń (np. https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/), z którego w razie zajścia jednego z nich otrzymamy środki pieniężne na pokrycie usunięcia ewentualnych strat i zniszczeń.

2017-03-29 13:40:03 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!