Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym

Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym

Nieprawdopodobny wręcz poziom sportowy zaprezentowali uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym o Puchar Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka. Hala w Złotej „pękała w szwach”, ponieważ przebieg imprezy oglądał nadkomplet publiczności. Zawodnicy z SW JWK Lubliniec, Radzynia Podlaskiego, Kielc,
a także ekipy z Ponidzia rywalizowali w konkurencjach opartych na elementach Kalisteniki, która jest zespołem ćwiczeń wykorzystujących masę własnego ciała. Do ich wykonywania nie potrzeba specjalistycznych przyrządów, chociaż istnieje kilka sprzętów, które ułatwiają ich wykonywanie.

Zmagania w popularnych pompkach, brzuszkach oraz podciąganiu na drążku, w klasyfikacji drużynowej wygrali sportowcyz SW JWK Lubliniec, drugi był Team Ponidzie, a trzecie miejsce przypadło fenomenalnej rodzinie Chmielarzy.
W klasyfikacji indywidualnej nie było mocnych na zawodników z woj. śląskiego, którzy między sobą rozstrzygnęli sprawę pierwszych trzech miejsc:
1. Sławomir Niemczyk, 2. Marcin Jamroziński, 3. Michał Boduszek. Najlepsi indywidualnie z powiatu pińczowskiego byli bracia Krzysztof i Paweł Chmielarz, którzy zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce. Z bardzo dobrej strony, przy owacji na stojąco zaprezentowała się, pierwsza w historii trójbojowej imprezy Joanna Kasprzyk ze Złotej.

Imprezie towarzyszyły efektowne pokazy, m.in. Daniela Barańskiego - artysty teatralnego i cyrkowego, promotora SW
w Polsce Maksyma Riznyka - Mistrza Polski SW oraz uczniów ZPO Złota, którzy przygotowali na tą okazję specjalny program artystyczny. Swoje umiejętności Kalisteniki zaprezentowali także startujący w zawodach sportowcy.
W trakcie trwania imprezy odbywały się również konkursy dla publiczności z nagrodami, a dla ułatwienia śledzenia poszczególnych konkurencji ustawiono wielkoformatowe ekrany na które rzucany był obraz z kilku kamer.
Na zakończenie wręczono nagrody i wyróżnienia w klasyfikacji drużynowej, indywidualnej i za najlepsze wyniki w poszczególnych próbach. Uroczystej dekoracji dokonał wójt Tadeusz Sułek w asyście m.in. dyrektor ZPO Złota Marioli Warzechy, prezesa UKS Złota, a zarazem pomysłodawcy trójboju Marka Purchli.

2017-03-09 08:35:38 | nadesłane skoczek@

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym
więcej

Komentarzy: 1 dodaj

???
Gmina Złota ? A może by napisać gdzie i o co chodzi
2017-03-09 12:47:03 | jo
więcej