Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Męskie plecaki miejskie, sportowe, trekkingowe- jak wybrać?

Męskie plecaki miejskie, sportowe, trekkingowe- jak wybrać?

Jak wybrać dobry plecak i przede wszystkim jaki plecak? Oto kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę wybierając zarówno męskie plecaki, jak i plecaki damskie czy dziecięce.

Męskie plecaki miejskie, sportowe, trekkingowe- jak wybrać?


Plecaki na dobre rozgościły się w naszych szafach. Kiedyś stosowane jedynie przy wypadach w góry i wycieczkach rowerowych, dziś stanowią nieodłączny element także miejskich stylizacji. Nie ma chyba osoby, która nie miałaby chociaż jednego plecaka. Wygodne, poręczne, uniwersalne. Sprawdzą się w niemal każdej sytuacji. Wydawałoby się, że zakup plecaka to niezbyt skomplikowana kwestia. Nic bardziej mylnego. By plecak spełniał swoje funkcje musi być odpowiednio dobrany. A rynek jest tak nasycony, że w gąszczu ofert łatwo się zgubić. Jak więc wybrać dobry plecak i przede wszystkim jaki plecak? Oto kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę wybierając zarówno męskie plecaki, jak i plecaki damskie czy dziecięce.

Jaka pojemność

Wchodząc do sklepu zazwyczaj mamy jakąś wizję swojego plecaka. Wiemy do czego ma nam służyć i jaka pojemność byłaby dla nas odpowiednia. Jednak widząc dostępne męskie plecaki miejskie, jak i damskie,trekkingowe, sportowe itd. - łatwo wpaść w dezorientację. Otóż nie kupujmy plecaka "na wyrost". Przeanalizujmy do czego będzie nam służył – czy będzie używany podczas wypraw w góry czy raczej do poruszania się po mieście. Co w takich sytuacjach zabieramy ze sobą i ile miejsca to zajmuje. Zbyt duży plecak to dodatkowe obciążenie, a także pokusa zapakowania do plecaka rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, a które przecież będziemy musieli nosić na swoich plecach. Lepszy więc mniejszy plecak niż plecak "na wyrost".

plecaki-meskie.jpg

Plecaki męskie z miejscem na Laptop 15 cali


Co z systemem nośnym

W przypadku plecaków miejskich do systemu nośnego nie przykłada się zbyt wielkiej wagi. Stosowane są one na krótkich trasach, nie są zbyt ciężkie ani pojemne. Nie ma więc sensu myśleć o jakimś szczególnym odciążaniu kręgosłupa. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku plecaków trekkingowych i plecaków sportowych. Wykorzystywane są one podczas dłuższych wypraw, dlatego muszą być wygodne i funkcjonalne. Na rynku dostępne są plecaki z pełną regulacją. Dzięki odpowiednim zapięciom można plecak idealnie dopasować do sylwetki, a także polepszyć komfort jego użytkowania. System nośny plecaka powinien być wygodny, łatwy w obsłudze i niekłopotliwy. Im prostszy – tym mniejsze prawdopodobieństwo, że w przypadku uszkodzenia nie będzie go można naprawić.

plecak-miejski.jpg

Plecak miejskie z miejscem na notebooka


Z jakiego materiału

Na rynku plecaków spotkać możemy plecaki damskie, męskie czy młodzieżowe produkowane z różnego rodzaju materiałów takich jak skóra, ekoskóra, tekstylia jak np. jeans czy materiały syntetyczne. Jeśli jesteśmy zainteresowani plecakami męskimi czy damskimi, które stosowane będą w codziennym użyciu to w zasadzie przy wyborze materiału ograniczają nas finanse (skóra jest dość droga), moda (modny jest jeans) czy fantazja (tu pojawiają się plecaki z gumy). Jeśli chodzi o wybór plecaka na dłuższe wyprawy raczej należy kierować się tylko i wyłącznie jego funkcjonalnością. Najpopularniejszym materiałem przy plecakach sportowych czy trekkingowych jest Cordura. To specjalistyczny materiał, który sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia, wodoodporny.

plecak-meski-sportowy.jpg

Damski i męski plecak sportowy

Na co jeszcze patrzeć

Nie bez znaczenia w przypadku plecaków są zamki i nici. W tym przypadku niezależnie od tego czy kupujemy plecak męski, damski, miejski czy sportowy – na w/w elementy należy zwrócić uwagę. Często to one odpowiadać będą za jakość i wytrzymałość naszego plecaka. Jeśli użyte będę kiepskiej jakości nici, to plecak (niezależnie od użytego materiału) po prostu popruje się na szwach. Jeśli zamki popsują się – plecak zupełnie straci swoją funkcjonalność.

Wybór plecaków jest ogromny. Do elementów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie plecaka można dodać jeszcze serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (w przypadku plecaków specjalistycznych), cenę czy walory estetyczne. Najważniejsze to to, by plecak długo nam służył i spełniał nasze oczekiwania pod każdym możliwym względem.

plecak-meski-trekkingowy.jpg

Plecak męski trekkingowy

2017-02-23 08:11:35 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 1 dodaj

globtrotter
Osobiście sugerowałbym się parametrami technicznymi, a niżeli wyglądem. miejskie plecaki może i wyglądają dobrze, ale w terenie na niewiele się zdają.
2017-03-03 11:33:45 | Andrzej
więcej